Malé větrné elektrárny jsou výborným zdrojem energie pro všechny „off-grid“ aplikace s nízkým a středním odběrem, jako jsou např. telekomunikace, osvětlení, SCADA (telemetrie) a jiné. V porovnání s fotovoltaickými panely vyžadují (poměrně) jen velmi jednoduchou instalaci: připevnit na stožár.
AIR 40 jsou špičkové, mikroprocesorem řízené větrné elektrárny s precizní mechanickou konstrukcí. Díky nízké hmotnosti a integrovanému kontroléru jsou snadno instalovatelné a poskytují energii prakticky okamžitě po spuštění. Kompozitní listy turbíny jsou optimalizovány pro tichý provoz a maximální výkon v širokém rozsahu rychlostí.
Velkou výhodou AIR 40 je též relativně nízká startovací rychlost větru - již od 3,1 m/s. „Srdcem“ AIR 40 se stává bezuhlíkové (brushless) dynamo s permanentními magnety a dlouhou životností.
Výstupní výkon AIR 40 závisí na reálných podmínkách na konkrétním stanovišti, průměrně však dokáže poskytnout 40 kWh/měsíc při průměrné rychlosti větru 5,8 m/s (21 km/hod.). Při větších rychlostech větru to může být i podstatně více. Větrné elektrárny fungují samostatně a jsou také osvědčeným doplňkem fotovoltaických panelů, kde vhodně doplňují snížený výkon PV jednotek, zejména v zimním období.
Základní vlastnosti a výhody:
- kvalitní, malá větrná elektrárna s výstupním napětím 12, 24 nebo 48 V
- 40 kWh měsíčně při průměrné rychlosti větru 5,8 m/s
- pracuje při rychlosti větru 3,1-22 m/s
- mikroprocesorové řízení
- hliníkové tělo
- kompozitní lopatky, optimalizované pro tichý provoz
- rotor o průměru 1,17 m
- elektronická ochrana proti nadměrné rychlosti větru
- bezuhlíkový alternátor s velkou životností
Download a odkazy:
-
Domovská stránka společnosti SOS electronic: http://www.soselectronic.cz/
-
Domovská stránka společnosti Southwest Windpower: http://www.windenergy.com/
Komentáře
Srdcem této
elektrárny není žádné dynamo, ale třífázový alternátor s rotorem s permanentními magnety. Za ním následuje usněrňovač, ale to by snad lidé od fochu měli vědět, ne? Těchto elektráren je plné ebay.
výkon
Informace že za měsíc vyrobím "v průměru až" 40 kWh je pro mně dost neurčitá informace. Kdybych se pro podobné zařízení rozhodoval tak bych chtěl znát taky maximální jmenovitý výkon stroje a to jsem nikde nenašel.