Jste zde

Nová generace Bluetooth beacons nejen pro logistiku

Beacony švýcarské kvality společnosti EM Microelectronic se vyznačují delší životností baterie, větším rozsahem a možností bezdrátové konfigurace. Oproti předešlé generaci zdvojnásobily svůj dosah.  

Společnost EM Microelectronic je jednou ze společností zabývajících se elektronickými systémy v rámci skupiny Swatch Group. Vyrábí mikroelektronické komponenty a systémy s mimořádně nízkou spotřebou energie.

Specializuje se na zákaznické řešení integrovaných obvodů a displejů. Produktové portfolio zahrnuje inteligentní řídicí obvody a beacony, senzorové koprocesory, displejové ovladače a kapacitní dotykové ovladače, integrované čipové a čtecí zařízení NFC a RFID, 2,4GHz digitální bezdrátové vysílače CoolRF, dálkové vysílače 2,4 GHz, vestavěné flash mikrokontroléry, integrované obvody pro řízení napájení, integrované čipové karty, časové obvody, čidla a optoelektronické integrované obvody jako plastové LCD a zobrazovací moduly.

Nová generace rodiny Bluetooth beacons se vyznačuje delší životností baterie, větším dosahem a možností bezdrátové konfigurace. To vše splňuje beacon EMBC22, který nahrazuje velmi úspěšný beacon EMBC02 BLE. Beacon je k dispozici v rozmanitých pouzdrech, s různou velikostí baterií a s různými senzory.

Beacon EMBP01 obsahuje akcelerometr a je uložen v robustním pouzdře včetně baterie CR2032. Odolá drsným podmínkám a je vhodný pro venkovní použití na stavbách nebo přímo na přepravních kontejnerech.

Nová generace Bluetooth beacon reaguje na potřebu zákazníků, kteří chtějí rychlou implementaci. Jsou postaveny na integrovaném obvodě EM9304 Bluetooth Low Energy.

Tyto dva švýcarské beacony používají technologii EM Simple Beacon, která umožňuje úplnou konfiguraci vzduchem, jak je to běžné u iBeacon a Eddystone. Jsou kompatibilní s inteligentním systémem určování polohy společnosti Quuppa a dalšími proprietárními technologiemi.

Konfigurovat lze také jedinečné ID, vysílací výkon, tzv. advertising interval nebo vzorkovací frekvenci akcelerometru umožňující přesné přizpůsobení výkonu a životnost baterie.

EM představí tuto technologii na veletrhu Electronica v Mnichově, Německo 13. - 16. listopadu na stánku číslo 336.

Další informace o beaconech EMBC22 a EMBP01 lze nalézt na adrese: http://www.emmicroelectronic.com/products/wireless-rf/beacons

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon embc22-fs.pdf447.34 KB
PDF icon embp01-fs.pdf188.15 KB
Hodnocení článku: