Jste zde

Nové hroty Weller XNT zvládnou malé i velké spoje

V nabídce SOS electronicnyní najdete i sérii hrotů XNT, vhodnou pro ručky WXP65, WP65 a novou WTP90.

Jedna DPS a velké množství rozmanitých spojů… ale čím to zapájet? Moderní hroty s optimalizovaným přenosem tepla dokáží mnohé úlohy zjednodušit. Jde o to, že kvalitní hrot v kombinaci s kvalitní pájecí ručkou a stanicí si dokáže poradit i s poměrně velkými spoji, které vyžadují množství tepla, přitom daný hrot nemusí být zbytečně robustní.
Samozřejmě stále platí, že šířka hrotu má v ideálním případě korespondovat s velikostí pájené plošky. V praxi však asi nikdo nechce měnit každou chvíli hrot a proto v případech, kdy se na dané DPS nevyskytují extrémně rozdílné spoje, obyčejně pájíme celou DPS s jedním, dvěma hroty. 
To si můžeme dovolit, pokud daná pájecí stanice skutečně udržuje nastavenou teplotu (na hrotu, ne na ohřívacím tělese) a pokud je přenos tepla dostatečný. V tom případě není nutné nastavovat teplotu zbytečně vysoko jen proto, aby byla "tepelná rezerva" pro velké spoje. 
Současně platí, že na DPS stále častěji vídáme součástky v menších SMD pouzdrech, takže je třeba používat menší hroty, ale s výborným přenosem tepla.

Hroty série XT a XNT patří do skupiny tzv. „Fast response“ technology od Weller. Série XNT je vhodná pro malé až středně velké spoje, série XT zvládne i velmi velké spoje, vyžadující enormní přívod tepla.

Série XNT představuje novější alternativu k osvědčeným hrotům série LT, samozřejmě je možné ji použít pouze u vybraných pájecích ruček a to WXP65, WP65 a nové WTP90, která je součástí setu WT1010.

Jelikož se ručky WXP65 i WTP90 stávají novým standardem (ke klasické WP/WSP80), rozhodli jsme se začlenit několik hrotů série XNT do naší stálé skladové nabídky.

Pokud byste přece jen nenašli mezi skladovými položkami to, co potřebujete, můžete si vybrat ze široké škály dalších hrotů Weller.

 Výhody / Vlastnosti série hrotů XNT:

  • „fast response technology“ pro lepší přenos tepla
  • kvalitní konstrukce s dlouhou životností
  • cenově efektivní díky dlouhé životnosti

V případě zájmu o produkty značky  Weller nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: