Jste zde

Nové LPWA moduly Quectel nejen pro LTE M a Nb-IoT

Quectel představil roadmapu pro nízkopříkonové moduly s novými typy pro LTE M a Nb-IoT.

LTE sítě nabírají druhý dech, budou použity pro LPWA (Low Power Wide Area)technologii.

„Recyklace“ LTE pro NB-IoT a Cat M1 využívá existující technologii, jakož i instalovanou síťovou infrastrukturu. Opětovně lze použít stejný hardware a sdílet frekvenční spektrum tak, že je NB IoT kompatibilní s LTE bez toho, aby museli operátoři sítí investovat do rozvoje sítí.

Výhody LPWA (Low Power Wide Area) sítí:

  1. 1. Mobilita (pro kategorii Cat M1) - zařízení mohou být v pohybu
  2. 2. VoLTE (Voice over LTE) (Cat M1) - možnost přenosu hlasu
  3. 3. Masivní připojení (Cat M1 a NB IoT) - Zahrnuje cca 50 000 zařízení na jeden vysílač. Možné je to za předpokladu, že hustota je cca 1500 domácností na kilometr čtvereční a v každé domácnosti je 40 aktivních zařízení.
  4. 4. Nízké náklady (Cat M1 a NB IoT) - zahrnuje dvě složky: náklady na samotné mobilní zařízení + náklady na službu. Koncové zařízení je cenově výhodné, protože používá poloduplexní přenos, jednoduchou přijímací/vysílací anténu, sníženou rychlost přenosu, zúženou šířku pásma zařízení na 180kHz pro uplink a downlink a má nízké nároky na paměť.
  5. 5. Velký dosah, lepší pokrytí, pokrytí v interiérech budov (Cat M1 a NB IoT) - cílem je zvýšení tzv. „link budget“ o 20 dB oproti 2G sítím. Toto zvýšení pokrytí by mělo stačit na průnik signálu přes stěny nebo podlahy budov, což umožňuje lepší pokrytí v interiérech nebo dokonce v šachtách pod zemí.
  6. 6. Nízká spotřeba energie (Cat M1 a NB IoT) - Cílem v průmyslu je dosáhnout minimálně 10 let provozu bez výměny baterie pro jednorázové denní připojení s malým množstvím přenášených dat.

 

Hlavní aplikace pro LPWA jsou měření, sledování pohybu, poplašné systémy, shromažďování údajů, nouzové záchranné systémy atd.

Přehled plánovaných LPWA modulů:

Moduly BG95BG96, BC95-G a BC97 jsou kompatibilní s následujícími Quectel 2G / 3G / 4G moduly: 

  • - GSM / GPRS modul M95
  •  - UMTS / HSPA moduly UG96 / UG95
  • - LTE Cat 4 / Cat 1 moduly EG95 / EG91

Moduly BC69 / BC66 (-NA) / BC68 jsou kompatibilní s GSM / GPRS M66 Quectel 2G modulem.

LPWA moduly Quectel postupně najdete v našem sortimentu produktů. O jejich dostupnosti Vás budeme průběžně informovat.

Pokud máte zájem i o další produkty značky Quectel nebo pokud chcete vědět více o tomto tématu, napište nám na info@soselectronic.cz

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.