Jste zde

Nové transceivery pro RS-485 / RS-422 – spolehlivost sama

Řada obvodů ISL3247/8/9xE se může pochlubit prvotřídní spolehlivostí a také nejširším souhlasným rozsahem.

Společnost Intersil představila nové řady robustních transceiverů

 
  • ISL3247xE, ISL3248xE a ISL3249xE,
 
určené ke komunikaci v duchu RS-485 / RS-422 a s ochranou proti chybám, které v sobě navíc spojují
 
  • přepěťovou ochranu (OVP, overvoltage protection) a
  • odolnost vůči vysokým elektrostatickým výbojům (ESD, electrostatic discharge) spolu se
  • širokým souhlasným rozsahem (common-mode).
 
Vedle malé klidové spotřeby součástky nabízí i špičkové parametry s prvotřídní spolehlivostí, kterou oceníme zejména v drsném provozním prostředí, tj. např. v zabezpečovacích či dohledových kamerách, během řízení průmyslových procesů nebo v sítích tovární automatizace. Nové řady ISL3247xE, ISL3248xE a ISL3249xE vykazují ve srovnání s obdobnými prvky, určenými pro RS-485, nejširší souhlasný rozsah CMR ve své třídě. Výstupy budiče a také vstupy přijímací části jsou z hlediska chybovosti chráněny před napětím až ±60 V, resp. před ESD událostmi až do ±16,5 kV, čímž rozhodně navýšíme spolehlivost v nevlídných provozních podmínkách. Klidový odběr z napájecího zdroje přitom činí pouze 2,3 mA, což je o 30 až 50 procent méně než v případě jiných, srovnatelných struktur.
 
 
Řady ISL3249xE a ISL3248xE nabídnou obojí, jak OVP ±60 V tak i CMR ±25 V, zatímco ve spojení s ISL3247xE hovoříme o OVP ±60 V a CMR ±15 V. Rodina obvodů dává vývojářům celou řadu možností, včetně provedení s omezenou rychlostí přeběhu, variant s vysokou přenosovou rychlostí a také obou konfigurací – polovičního (half) a také plného (full) duplexu. Nové struktury zahrnují plnohodnotné zabezpečení vstupů přijímací části proti selhání, když na výstupu přijímače zajišťují logickou jedničku, budou – li vstupy právě zkratovány, budou – li „plavat“ nebo se také vyskytovat na nečinné sběrnici. Tímto způsobem následně ušetříme i sběrnicové rezistory, které by jinak musely potřebné předpětí vyrobit.
 
Docela běžnou chybou, která se při instalaci vyskytuje, se stává prohození datových linek. Abychom proto mohli takový problém elegantně vyřešit, nabízíme u řady ISL3248xE speciální prvek změny polarity, díky kterému lze takovou běžnou závadu dálkově a bez toho, že budeme muset předělat rozvody na kabeláži / konektoru, opravit.
 

Dostupnost a cena:

Řady obvodů ISL3247xE, ISL3248xE a ISL3249xE jsou k dispozici již nyní a to hned v několika provedeních, které zahrnují 8mi a také 14vývodové pouzdro typu SOIC nebo 8pinové MSOP. Při odběru 1 000 ks se s cenami můžeme pohybovat již na $1.40.
 

Download a odkazy:

 
Hodnocení článku: