Jste zde

Přesné, 40 V operační zesilovače s poloviční spotřebou

02_per.jpg

Nové, duální 40 V operační zesilovače přináší preciznost, umocněnou nízkou hladinou šumu a poloviční spotřebou ve srovnání s ostatními ve své třídě. Flexibilitu obvodů ISL28218 oceníme také v případě systémů, vyžadujících odolné vstupy, které budeme vztahovat vůči zemi, spolu s rozšířeným dynamickým rozsahem rail-to-rail výstupu.

Nové, 40 V obvody

  • ISL28218,
  • 40V Precision Single Supply Rail-to-Rail Output Low Power Operational Amplifiers

s podporou jednoduchého napájení a rail-to-rail výstupem řadíme mezi přesné a také dvojité operační zesilovače společnosti Intersil, kde zaručují ideální spojení preciznosti, malého šumu a také nejnižšího teplotního driftu (jednoduché provedení nese označení ISL28118). Struktura se pyšní mimořádnou přesností při současném splnění podmínky poloviční spotřeby oproti srovnatelným zesilovačům. Lze ji tak nasadit v průmyslových aplikacích, při sběru dat či řízení procesů. Duální operační zesilovač ISL28218 umožňuje činnost z jednoduchého napájecího zdroje, podporuje vstupy vztažené vůči zemi a také výstup typu rail-to-rail, čímž nabízí potřebnou flexibilitu při napájení z jednoduchého (40 V) nebo také dvojitého (±20 V) zdroje. Odolné provedení vstupního stupně znamená ochranu spolu se širokým, souhlasným napěťovým rozsahem, zasahujícím 0,5 V pod hladinu „minusového“ napájení. Vývojáři tak mohou integrovaný obvod využívat i v rámci nevlídných prostředí, stejně jako v případě snímacích aplikací, kde nebývá nouze o poklesy signálových úrovní až pod GND. 

Operační zesilovače ISL28218 spotřebují pouze a jen 1,1 mA (max.), což představuje poloviční zátěž ve srovnání s konkurenčními polovodiči v dané oblasti. Vývojáři tak mohou ještě účelněji nakládat s vyhrazeným a mnohdy nelítostným „výkonovým balíčkem“ konkrétního systému. Zmíněné zesilovače se hodí pro aplikace, které budou vyžadovat ještě lepší technické parametry v otázce stejnosměrné (DC) přesnosti, ale také v rámci střídavé (AC) oblasti – tj. přístrojovou techniku, sběr dat, přesné napájecí zdroje či průmyslová řízení. Za zmínku stojí např. přední hodnoty teplotního driftu, který se podepíše pod vylepšenou přesností celého systému s ohledem na teplotu. Kromě toho, nízký vlastní šum rovněž znamená vyšší odstup nežádoucího pozadí od užitečného signálu. Jinak řečeno, slovy tiskové zprávy, nejnovější 40 V operační zesilovače Intersilu, vyráběné chráněnou technologií – bipolární proces, SOI (silicon-on-insulator), zajistí nejlepší možné spojení v otázce přesnosti, nízké hladiny šumu a také spotřeby ve své třídě, včetně mimořádné odolnosti vůči latch-up efektu s vysokou ESD ochranou a teplotním rozsahem -40 °C až +125 °C.

Základní vlastnosti ISL28218:

Dostupnost a cena:

Při odběru 1 000 ks vychází jeden obvod ISL28218 v 8vývodovém pouzdru typu SOIC na $1.79.

Download a odkazy:

 

Hodnocení článku: