Jste zde

SCADA systém PROMOTIC 8 – nyní také jako FREEWARE!

211_03m.png

Společnost Microsys spol. s r.o., se sídlem v Ostravě, vyvíjí a distribuuje SCADA systém PROMOTIC již od roku 1991. Systém PROMOTIC je komplexní vývojový nástroj umožňující tvorbu aplikací pro vizualizaci, monitorování a řízení technologických procesů v širokém spektru průmyslových odvětví.

Tento systém splňuje všechny požadavky kladené na efektivní a spolehlivé SCADA systémy, což potvrzují stovky aplikací běžících v průmyslových podnicích nejen v Evropě. Nejvýznamnější výhodou systému PROMOTIC při srovnání s konkurencí je kombinace vysoce sofistikovaných funkcí (plně srovnatelné s WinCC, InTouch, Citect, atd.), výjimečně otevřené architektury a velice příznivé ceny. Další významnou vlastností systému PROMOTIC je nativní vícejazyčná podpora jak ve vývojovém prostředí tak v runtime (slovenština, čeština, angličtina, němčina, polština, ...). Tento softwarový nástroj je vhodný pro řešení malých lokálních aplikací a stejně tak pro rozsáhlé distribuované systémy s napojením na podnikové ERP.

PROMOTIC disponuje mimo standardních funkcí, běžných pro software typu SCADA, také propracovaným WEB serverem, který umožňuje automaticky zpřístupnit data a obrazy aplikací do Internetu/Intranetu. Do webu je možné zpřístupnit také alarmy, události, trendy a tiskové sestavy. Samozřejmostí je také podpora zpětných zásahů do systému ze strany webového klienta. Ve webových aplikacích jsou algoritmy prováděny na straně klienta, což vede k významné úspoře výpočetní kapacity serveru. Systém PROMOTIC umožňuje napojení na různé informační systémy – od jednoduchých souborových databází (např. Access, dBase), přes klient/server databáze (např. MS SQL, Oracle, MySQL, Firebird), až po podnikové informační a datové systémy (např. SAP, PI). PROMOTIC obsahuje kromě zabudovaných ovladačů pro komunikaci s různými PLC také podporu standardních rozhraní OPC, DDE, ActiveX, XML, atd.

Od verze PROMOTIC 8 je tento systém k dispozici také jako FREEWARE – PmFree:

PmDevelopFree

Vývojové prostředí pro tvorbu aplikací o velikosti do 100 proměnných. Umožňuje použití všech komunikačních driverů, komponent asoftwarových rozhraní, které jsou dostupné v plné verzi.

PmRuntimeFree

Runtime licence umožňující provozování PROMOTIC aplikací o velikosti do 30 proměnných bez HW/SW licenčního klíče a bez časového omezení.

PmFree je vhodný pro:

 • Domácí použití:

  • Tvorba centralizovaných kontrolních panelů "Inteligentních domů".
  • Monitorování a řízení vytápení, vzduchotechniky, zabezpečovací techniky, ...
  • Softwarový nástroj umožňující všem zájemcům o moderní řídící a monitorovací technologie vytváření vlastních aplikací na míru.
 • Průmyslové použití
  •  Bezplatný doprovodný software k dodávkám automatizačního hardware (embedded systémy, průmyslové panely, PLC, měřiče tepla, atd.)
  • Vytváření menších průmyslových aplikací.
  • Testování hardware a komunikací. 

Rádi bychom touto cestou nabídli možnost využití tohoto freeware všem HW/SW firmám působícím v oblasti průmyslové automatizace. Díky systému PROMOTIC můžete svým zákazníkům zdarma nabídnout a distribuovat software, který umožní efektivně demonstrovat funkčnost dodávaného hardware, testovat komunikace atd. S vytvořením pilotních aplikací vám velice rádi pomůžeme.

Odkazy

 • Detailní informace včetně ceníku, kompletní systémové dokumentace, referencí a instalačního balíčku (zdarma ke stažení) jsou k dispozici na našem webu: WWW.PROMOTIC.EU
PřílohaVelikost
PDF icon 9DFA61C3d01.pdf918.74 KB
PDF icon 9DFA61C4d01.pdf754.25 KB
Hodnocení článku: