Jste zde

Nový elektrostatický snímač a strojové učení MEMS senzorů ST Micro

ST nově kombinuje technologii MEMS s jádrem strojového učení a elektrostatickým snímáním změny náboje.

MEMS je základní technologií čipových snímačů pohybu a prostředí, které řídí intuitivní kontextové funkce smartphonů, nositelných zařízení i průmyslových systémů. Nová vylepšení zvýší přesnost přesnost pro detekci aktivity, vnitřní navigaci i přesné průmyslové snímání. Pro nositelná zařízení je samozřejmostí přívlastek low-power.
Jádro ST strojového učení (MLC) přináší senzorům adaptivní schopnosti strojového učení do edge aplikací, které pracují s extrémně nízkou spotřebou. Snímací kanál změny náboje (QVAR) monitoruje změny elektrostatického náboje. U nositelných zařízení tak vyhodnocuje například kontakt s tělem v chytrých hodinkách nebo fitness náramku. Pro určování polohy je využito bezkontaktním snímání v radarovém režimu. Senzory ST MEMS s QVAR mohou zlepšit ovládání uživatelského rozhraní, zajistit bezproblémovou interakci nebo zjednodušit detekci vlhkosti a kondenzace. Aplikace v radarovém režimu zahrnují detekci lidské přítomnosti, sledování aktivity a počítání lidí.

Nová generace zahrnuje senzory barometrického tlaku   LPS22DF , včetně vodotěsné varianty LPS28DFW , které pracují se spotřebou od 1,7 µA a mají absolutní přesnost tlaku 0,5 hPa. LPS28DFW má duální funkci plného rozsahu, která určí přesnou vertikální polohu jak pod vodou, tak mimo vodu. Plný rozsah je volitelný až do 1260 hPa nebo 4060 hPa, což odpovídá tlaku vody v hloubce asi 30 metrů. Senzory zvyšují výkon výškoměru a barometru v přenosných zařízeních a nositelných zařízeních včetně sportovních hodinek. Mezi typické průmyslové aplikace patří zařízení pro monitorování počasí a přesné snímání hloubky vody.
3osý akcelerometr LIS2DU12 charakterizuje architektura s velmi nízkou spotřebou energie s aktivním antialiasingem. Vyhlazovací filtr pracuje se spotřebou proudu 3,5µA při 100Hz výstupní datové rychlosti (ODR) a je také prvním akcelerometrem na trhu s rozhraním I3C. Všechny tyto funkce jsou zabaleny v miniaturním pouzdře 2,0 x 2,0 x 0,74 mm. Tento akcelerometr je ideální pro nositelná zařízení, naslouchátka, bezdrátové stereo (TWS), bezdrátové senzorové uzly i průmyslové aplikace, kde je potřebné vyhlazení signálu.
6osý inerciální modul iNEMO LSM6DSV16X obsahuje elektrostatické snímání QVAR, stejně jako MLC a koncový modul finite state machine (FSM), který zlepšují odezvu a šetří energii. Provozní proud může být pouhých 12 µA. Nový FSM umožňuje adaptivní vlastní konfiguraci (ASC). Díky ASC zařízení rozumí kontextu a samo se překonfiguruje, aniž by probudilo systém, čímž získá významnou úsporu energie navíc. 

www.st.com

Hodnocení článku: