Jste zde

Nový MCU BT Quectel HCM111Z: Progresivní volba pro vaše IoT projekty!

Nový modul Quectel s technologií BLE 5.3 kombinuje kompaktní rozměry s výkonným procesorem Cortex-M3. S širokou škálou rozhraní je ideální pro senzory a automatizaci, poskytující spolehlivé bezdrátové připojení s minimální spotřebou energie.

MCU Cortex-M3 + BLE 5.3 = Quectel HCM111Z

Společnost Quectel uvedla na trh vysoce výkonný BT MCU modul HCM111Z s procesorem Cortex-M3 s taktovací frekvencí až 48 MHz a podporou technologie BLE 5.3. Má vestavěnou paměť SRAM o velikosti 48 kB a paměť FLASH o velikosti 512 kB, což mu zajišťuje efektivní výkon. 
„Tento modul je výrobcem dodáván v pouzdře LCC  smimořádně kompaktními rozměry 15,0 mm × 12,0 mm × 2,25 mm, což optimalizuje velikost koncových zařízení a jejich cenu a zajišťuje kompatibilitu s různými konstrukcemi,“ říká na úvod článku Pavel Kováč, produktový specialista společnosti SOS electronic.

Ideální řešení pro chytrá zařízení IoT

Výrobce uvádí, že modul HCM111Z BT podporuje až 13 GPIO pro funkce UART, SWD, SPI, I2C, ADC, PWM a I2S* v řešení QuecOpen® a režim Bluetooth s nízkou spotřebou energie, což poskytuje flexibilitu a všestrannost pro řadu aplikací, zejména v inteligentní domácnosti a průmyslovém IoT. 
„Zajímavou volitelnou funkcí modulu je vestavěný zvukový kodek, který umožňuje snímání mikrofonu a přehrávání zvuku. Toto řešení je ideální pro chytrá zařízení, jako jsou inteligentní hlasové dálkové ovladače, chytrá autíčka na hraní, sportovní zdravotní a domácí spotřebiče,“ pokračuje Pavel Kováč.

Možnost vícenásobného propojení tohoto modulu podporuje desítky zařízení, která vytvářejí komunikační síť, jíž lze použít ve střídačích, powerbankách, nabíjecích stanicích, přenosné elektronice, IoT apod. Mezi další rozšířené oblasti použití patří měřiče a snímače fyzikálních veličin. 
Pro rychlý vývoj nabízí výrobce vývojovou sadu, HCM111ZAATB-0P, která je k dispozici v naší skladové nabídce.

Hlavní vlastnosti BT modulu Quectel HCM111Z:

  • BLE 5.3
  • 48 kB SRAM a 512 kB flash
  • vestavěný zvukový kodek (volitelná funkce)
  • síťová architektura
  • RF koaxiální konektor, externí anténní kolík, anténa na desce plošných spojů (volitelně)
  • 13 GPIO pro funkce UART, SWD, SPI, I2C, ADC, PWM a I2S* v řešení QuecOpen

Vybrané komunikační BT moduly Quectel série HCM111Z a související vývojové sady naleznete v nabídce SOS electronic, která je dostupná skladem, nebo ji lze za výhodných podmínek objednat přímo u výrobce.

Máte zájem o více informací k výrobkům Quectel nebo o technické poradenství při výběru výrobku? Nebo máte jinou otázku či požadavek? Neváhejte kontaktovat SOS electronic.

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.