Jste zde

Obvod nRF7002 řeší Wi-Fi 6 pro RF ekosystém Nordicu

Nordic Semiconductor uvedl na trh doplňkový obvodu nRF7002 a vývojový kit nRF7002 DK, které vývojářům umožňují integrovat nízkoenergetické Wi-Fi 6 do IoT aplikací.

Nordic patří k výrobcům integrovaných obvodů, kteří jsou si vědomi svých silných stránek a možností. Nepouští se do neznámých vod a drží se své oblasti RF obvodů. I u Nordicu je ale zjevná snaha budovat a udržovat celý vývojový ekosystém, který výrobcům poskytne všechny obvody a nástroje, které potřebují pro rádiovou komunikaci své aplikace. Stejný trend je vidět u výrobců MCU a procesorů, kteří bezdrátové obvody berou jako nutný doplněk toho, co je živí a přidávají je do svého portfolia. 
Nejnovější obvod Nordicu nepřináší žádnou drtivou novinku, je to spíše položka, kterou si můžeme zaškrtnout jako dostupnou. nRF7002 je doplňkový obvod pro celulární IoT a multiprotokolová bezdrátová řešení Nordic s Wi-Fi 6.  Podpora vývoje prostřednictvím sady nRF Connect SDK a nRF7002 DK usnadňuje a urychluje uvádění nových produktů na trh.

Integrovaný obvod nRF7002 je první v řadě produktů Nordic Wi-Fi. Poskytuje dvoupásmové připojení (2,4 a 5 GHz) pro multiprotokolové SoC nRF52 a nRF53 a také pro LTE-M/NB-IoT System-in-Package (SiP) nRF9160. Doplnění Wi-Fi konektivity do těchto aplikací je dnes téměř povinností, takže Nordic tak dohání příležitosti trhu produktů pro chytrou domácnost, průmyslových senzorů, asset managementu i nositelných zařízení, včetně požadovaných low-power vlastností pro bateriově napájený provoz Wi-Fi.

„NRF7002 je navržen tak, aby fungoval společně s řadami Nordic nRF52 a nRF53, takže se perfektně hodí pro Matter, standard pro chytrou domácnost podporovaný Amazon, Apple, Google, Nordic, Samsung a stovkami dalších společností,“ říká Finn Boetius, Product Marketingový inženýr ve společnosti Nordic. „Zavedení IC a nRF7002 DK nyní usnadňuje vývojářům začít s Matterem a dalšími aplikacemi založenými na Wi-Fi.“ Matter využívá Thread a Wi-Fi pro přenos dat a Bluetooth LE pro zprovoznění.

nRF7002 přináší do internetu věcí nízkou spotřebu a bezpečné Wi-Fi. Dvoupásmový IC je v souladu s provozem Station (STA), Soft Access Point (AP) a Wi-Fi Direct a splňuje standardy IEEE 802.11b, a, g, n (Wi-Fi 4), ac ( Wi-Fi 5) a axe (Wi-Fi6). Produkt také nabízí vynikající koexistenci s Bluetooth LE, Thread a Zigbee. nRF7002 podporuje cílovou dobu probuzení (TWT), klíčovou funkci pro úsporu energie Wi-Fi 6. Propojení s hostitelským procesorem se provádí pomocí sériového periferního rozhraní (SPI) nebo Quad SPI (QSPI). IC nabízí jeden prostorový tok, šířku pásma kanálu 20 MHz, 64 QAM (MCS7), OFDMA, propustnost PHY až 86 Mbps a zbarvení BSS.

Kromě své vhodnosti pro obecné aplikace IoT a záležitosti je nRF7002 ideální volbou pro implementaci určování polohy Wi-Fi na bázi SSID s nízkou spotřebou při použití společně se SiP nRF9160. Lokalizace Wi-Fi na základě SSID doplňuje určování polohy pomocí GNSS nebo buněk tím, že poskytuje přesné určování polohy v interiéru a na místech s vysokou hustotou přístupových bodů Wi-Fi.

nRF7002 DK podporuje vývoj aplikací Wi-Fi s nízkou spotřebou

Čip nRF7002 doplňuje vývojový kit nRF7002 DK, který obsahuje nRF7002 multiprotokolový SoC nRF5340 jako hostitelský procesor pro. nRF5340 obsahuje aplikační procesor Arm Cortex-M33 128 MHz a vysoce účinný síťový procesor 64 MHz. DK podporuje vývoj aplikací Wi-Fi s nízkou spotřebou a umožňuje funkce Wi-Fi 6, jako je OFDMA, Beamforming a TWT. 
Společně s DK je vývoj návrhů založených na nRF7002 jednodušší díky podpoře IC v nRF Connect SDK, škálovatelné a jednotné softwarové vývojové sadě Nordic pro vytváření produktů založených na bezdrátových zařízeních společnosti. 
S obvodem nRF7002, kitem nRF7002 DK a nRF Connect SDK mohou vývojáři rychle a snadno přidat Wi-Fi připojení ke svým produktům, což jim umožní připojit se k internetu a komunikovat s dalšími zařízeními přes Wi-Fi síť. Příklady aplikací pro nRF7002 DK jsou součástí nRF Connect SDK.

https://www.nordicsemi.com/Products/nRF7002

Hodnocení článku: