Jste zde

Ovlivnila Vás regulace fluorovaných skleníkových plynů v aerosolech?

Spreje Dust Off a Freeze od Kontakt Chemie s novým složením.

Direktiva EU 517/2014 zakázala výrobcům používat fluorované skleníkové plyny (HFC) v drtivé většině segmentů průmyslu, je možný pouze jejich doprodej ze skladových zásob u distributorů. O tom jsme Vás nedávno informovali v článku SOS electronic. Z pohledu sprejů pro elektroniku tato direktiva nejvíce ovlivnila nehořlavé spreje k odstranění prachu (Dust Off) a mrazicí spreje (Freeze).

Výsledkem bylo, že prakticky každý výrobce vyrábějící podobné spreje hledal vhodné složení, aby mohl zakázané látky nahradit a současně zachoval původní cenné vlastnosti těchto sprejů - nehořlavost, bezpečnost, vydatnost, relativně stabilní tlak, atd. 
Výsledkem tohoto snažení u společnosti Kontakt Chemie jsou 3 nové resp. renovované produkty:

Dust Off Improved formula – celkově velmi podobný původnímu spreji Dust Off, pouze na bázi jiných substancí (HFO-1234ze).

Dust Off One – zcela nový produkt na bázi nehořlavého CO2 navázaného na aktivní uhlí. Výsledkem je výborná vydatnost, relativně stabilní tlak, vysoký max. průtok (srovnatelný s původní verzí Dust Off HF - "High Flow") a možnost operace v jakékoliv poloze, třeba dnem vzhůru. U tohoto spreje Vás možná překvapí, že i když bude sprej již zcela prázdný, stále má svoji hmotnost kvůli obsahu aktivního uhlí. Celkově má však sprej vysokou vydatnost, jen u něj neplatí to, že dokážete snadno odhadnout stav vyčerpání "potěžkáním" v ruce, jak to bývá u jiných běžných sprejů.

Freeze 75 Improved Formula – vlastnostmi opět velmi podobný původnímu spreji Freeze 75, pouze na bázi jiných substancí (HFO-1234ze).

Bohužel, nové účinné látky u Dust Off Improved Formula a Freeze 75 Improved Formula, resp. složitější výrobní proces v případě Dust Off One současně stojí za citelně vyšší cenou těchto sprejů. V případě, že nepotřebujete nutně nejbezpečnější nehořlavou verzi, lze použít i sprej Dust Cleaner.

Pokud máte zájem o produkty značky Kontakt Chemie, kontaktujte nás prosím na adrese info@soselectronic.cz

Vlastnosti/Výhody:

  • nové složení z ekologicky příznivějších látek
  • přibližně stejná vydatnost jako u původních osvědčených verzí
  • nehořlavé – vysoká bezpečnost použití

 

Download a odkazy:

 

Hodnocení článku: