Jste zde

Pan1780: modul Bluetooth 5.0 Low Energy od Panasonicu

Pan1780 je nízkoenergetický Bluetooth modul s citlivostí -95dBm, ideální pro zařízení IoT a aplikace Smart Home.

Farnell, distributor výrobků pro vývojáře nyní dodává modul PAN1780 Bluetooth Low Energy od společnosti Panasonic. Jedná se o modul Bluetooth 5.0 Low Energy (LE) založený na jednočipovém kontroléru Nordic nRF52840. Kompaktní modul, který měří pouhých 15,6 mm x 8,7 mm x 2 mm, používá technologii Bluetooth 5.0 s kvalifikovanou sadou profilů Bluetooth Mesh a je ideální pro zařízení IoT v rámci infrastruktury inteligentních měst, průmyslových mesh sítí nebo robotiky v prostředích Industry 4.0:

  • Procesor Cortex M4F, 256 kB RAM a vestavěná flash paměť 1 MB eliminují potřebu externího procesoru, což vám ušetří prostor, náklady a starosti.
  • Díky velmi nízké spotřebě proudu je modul ideální pro zařízení napájená z baterií
  • Výstupní výkon až 8 dBm a vysoká citlivost nRF52840 v kombinaci s podpůrnými aplikacemi fyzické vrstvy kódovanými v LE, kde je vyžadován dlouhý dosah
  • Bohatá sada bezpečnostních funkcí ze zabezpečovacího subsystému ARM TrustZone CryptoCell 310 umožňuje bezpečný provoz zařízení, ideální pro inteligentní a bezpečná lékařská periferní zařízení nebo edge computing.

 

Bluetooth 5.0 poskytuje  rychlost až 2 Mbps prostřednictvím vysokorychlostního LE 2M PHY s výrazně delším možným rozsahem pomocí LE  PHY při 500 kb/s nebo 125 kb/s. Nová rozšíření reklamy LE navíc umožňují vysílání mnohem větších objemů dat ve scénářích bez připojení.   PAN1780 také podporuje komunikaci typu Near Field Communication typu 2 (NFC-A) pro použití ve zjednodušených řešeních pro párování a platby (vyžaduje se externí anténa).

Modul má rozsah provozních teplot -40 °C až 85 °C a také těží z vestavěného teplotního senzoru.

Modul Panasonic PAN1780 Bluetooth Low Energy je k dispozici pro expedici v den objednávky od Farnellu po celé Evropě. 

 

Hodnocení článku: