Jste zde

Panasonic představuje nové PIR senzory

Pasivní infračervené senzory jsou významným hráčem v oblasti spotřební elektroniky, průmyslových systémů i automatizace budov. Rodina senzorů PaPIRs se rozrůstá o senzory s velmi nízkou spotřebou energie a vysokou hustotou pokrytí. Z konstrukčního hlediska jsou k dispozici extra úzké senzory s průměrem čočky pouhých 14,6 mm nebo extra nízké, kde celý senzor i s čočkou měří pouhých 10,9 mm.

Spojeni know-how z oblasti spotřební elektroniky a průmyslu umožňuje výrobcům jako je Panasonic vyvíjet a vyrábět precizní a miniaturní přístroje pro různé typy aplikaci. Po stránce elektroniky i dalších komponent, v tomto případě optiky, zákazník získává high end řešení při zajímavé ceně. U čidel řady PaPIR se spojuje elektronika s precizní optikou. Společná platforma čipu, spolu s různými optickými nadstavbami umožňuje PIR čidly obsloužit nejrůznější aplikace s různými kritérii pro detekci pohybu. Od minimální vzdálenosti a přesnosti, přes pokrytí členitých a specifických prostor až po tovární haly s výškou v řádech desítek metrů. Čidla mohou sloužit také pro systém směrování IP kamer, řízení osvětlovacích a HVAC systémů a další IoT aplikace.

Integrovaný obvod zesilovače / komparátoru se nachází uvnitř kovového pouzdra TO-5. Zabraňuje rušení způsobené elektromagnetickým polem generované mobilními telefony a bezdrátovými zařízeními. Speciální provedení diferenciálního obvodu obsahuje typ EKMB 6μA, která je určena pro aplikace, kde se požaduje vysoká odolnost proti šumu (až do řádu GHz).

     

Díky speciální konstrukci malých pyroelektrických prvků je možné při zachování stejné detekční oblasti, použít menší čočku ve srovnání s běžnými konkurenčními senzory.

Rodina pyroelektrických senzorů PaPIRs se rozšiřuje o senzory EKMC s pohotovostní proudovou spotřebou 170 µA a EKMB se spotřebou 1 µA, 2 µA a 6 µA. Díky této spotřebě jsou vhodné pro bateriové zařízení. Rodina PaPIRs obsahuje širokou škálu senzorů s různými tvary čoček. To vše zajišťuje maximální flexibilitu designu, optimální řešení pro jakoukoliv aplikaci, výrazné zkrácení vývojového procesu a rychlé uvedení na trh.

Pohybový senzor PIR s vysokou hustotou pokrytí

Jedná se o jeden typ senzoru, který se vyznačuje neuvěřitelně malou optikou a instalační výškou až 17 metrů(Vhodný do průmyslových hal apod.). Speciální konstrukce čočky s převislým okrajem umožňuje rychlou integraci do aplikací s různým krytím IP. Stačí použít o-kroužek, který zajistí dostatečné těsnění.

Konstrukce uvnitř senzoru obsahuje čtyři elementy, které detekční oblast rozdělí na 128 zón. Tím se zaručí velmi vysoká hustota pokrytí, která zaručuje spolehlivou reakci na pohyb i na velké vzdálenosti. Detekční oblast je kruhová a symetrická. Tím se zjednodušuje integrace senzoru v konečném produktu díky nezávislosti orientace.

Vlastnosti:

  • Výška instalace až 17 metrů
  • Detekční oblast: 12m až 16m a 17m až 23,4m
  • Průměr čočky: min. 19,3 mm
  • Výstup: digitální (výstup s otevřeným kolektorem) a analogový (výstup operačního zesilovače)
  • Dostupné barvy čoček: bílá, perlově bílá a černá

Tenký pohybový PIR senzor

Tento typ pasivního infračerveného senzoru nese název Slight Motion Detection. Vyznačuje se velmi malou optikou (Ø14,60 mm), kruhovou detekční oblastí 7,60 m při typické výšce instalace 3m. Detekční oblast rozdělí do 112 zón. Senzor je velmi citlivý a je navržen tak, aby detekoval i malé pohyby. Vysoký počet detekčních zón zaručuje spolehlivou detekci, protože každá jednotlivá zóna může detekovat pohyb.

Senzor je vhodný pro malé, nenápadné a estetické osvětlení a výrobky HVAC. Jeho vynikající design se hodí do prostředí, jako jsou kanceláře, zasedací místnosti nebo například čekárny. Díky velmi malé optice a tepelné stabilitě lze pasivní infračervené čidlo snadno integrovat do inteligentních svítidel a inteligentních LED žárovek.

Vlastnosti:

  • Průměr detekční oblasti 7,60 m při instalační výšce 3 m
  • Průměr čočky pouze 14,60 mm
  • Výstup: digitální (výstup s otevřeným kolektorem) a analogový (výstup s operačním zesilovačem)
  • Dostupné barvy čoček: bílá, perlově bílá a černá

Odkazy:

 

Pro více informací kontaktujte distributora Codico (www.codico.com):  Petr.Rocek@codico.com. Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy.

Hodnocení článku: