Jste zde

Polymerní hybridní kondenzátory nejen pro automobilové aplikace

RUBYCON uvedl na trh novou řadu PSV kondenzátorů, které mají životnost 3000 hodin při 135 °C a mají 1,5 krát vyšší ripple current než předchozí řada PHV. Velkou výhodou je velmi stabilní ESR v širokém rozsahu teplot.

PSV série je originální technologií hybridních kondenzátorů na bázi polymerních materiálů s funkčním gelem (ARSII). Tato struktura má velkou výhodu v tom, že stabilizuje ESR v širokém rozsahu teplot.

Většina elektrolytů má tendenci se měnit z kapalného do pevného stavu při nízkých teplotách. To způsobuje exponenciální zvýšení ESR. V případě PSV nemají materiály stejné podmínky pro zamrznutí, a proto je mnohem stabilnější ESR při přechodu z vysoké teploty na nízkou.

Druhou vlastností je rychlost vysychání PSV. Jak elektrolyt uniká z běžných hybridů, ESR takových kondenzátorů se časem úměrně zvyšuje. V případě PSV má funkční gel mnohem pomalejší rychlost odpařování. Opravdu unikátní na PSV kondenzátorech je skutečnost, že v průběhu času dochází k velmi malé změně hodnoty ESR. Mírná změna kapacity je jedinou změnou v čase. Jiné technologie kondenzátorů, jako jsou keramické nebo tantalové mají riziko zkratu. Toto riziko u PSV kondenzátorů nehrozí. Nízká a stabilní hodnota ESR zvyšuje ripple current ve srovnání se standardní technologií.

Tento kondenzátor se perfektně hodí pro napájecí aplikace v automobilovém průmyslu nebo řízení motoru. Použitím kondenzátorů řady PSV znamená snížení celkového počtu kondenzátorů uvnitř aplikace, a tím se hodí tam, kde prostor hraje klíčovou roli.

Vlastnosti:

  • Teplotní rozsah: -55ºC ~ + 135ºC
  • Rozsah jmenovitého napětí: 25Vdc ~ 63Vdc
  • Rozsah kapacity: 33µF ~ 330µF
  • Jmenovitý ripple current: 1650 ~ 3000mA r.m.s./135 ° C
  • Rozměry: Φ8 × 10,5mm ~ ×10 × 10,5mm
  • Životnost při 135 ° C: 3000 hodin

 

 

Pro více informací kontaktujte distributora:  Petr.Rocek@codico.com. Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy.

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon psv.pdf170.76 KB
Hodnocení článku: