Jste zde

Portenta HAT Carrier: Arduino připojí moduly Raspberry

Arduino tímto krokem rozšiřuje možnosti periferií řady Pro a otevírá si dveře k vývojářům, využívajícím Raspberry. A opačně: uživatelé Raspberry mohou nasadit průmyslové SOM Portenta.

Komunity uživatelů Arduina a Raspberry nikdy neměly velké nesváry a vývojáři často migrují mezi SBC obou výrobců tak jak potřebují. Na některé projekty se více hodí Arduino, jinde lépe poslouží Raspberry Pi, což je dáno nejen architekturou, ale také výkonem. V Arduinu našli způsob, jak zamíchat karty. Pro modely Portenta X8, H7 a C33 řady Pro vyvinuli nosič rozšiřujících modulů Portenta Hat Carrier.

Deska je přesněji řečeno nosičem samotného SOM Portenta a uživatele nejnovějších produktů Arduina přivede o pár let zpět. Vedle miniaturního 80-pinu pro Arduino se nalézá USB2, HDMI a také dvojřadý 40-ti pinový konektor pro HAT moduly a svorky externího napájení. Zde je nutno připomenout, že HAT moduly Raspberry Pi mají historicky danou sestavu, která navazuje na Pi B z roku 2012.
Díky tomuto modulu se potkávají světy SBC a MCU a Portenta Hat Carrier .vytváří kompatibilitu mezi průmyslovou platformou Portenta a Raspberry Pi HAT. Vývojáři i konstruktéři tak mohou kombinace využít pro prototypování i aplikace v terénu v nejnáročnějších průmyslových prostředích.

Portenta Hat Carrier splní i požadavky profesionálů využívajících technologii Raspberry Pi v komerčních řešeních. S modulárním rozhraním Portenta Hat Carrier si můžete vzít jakýkoli Arduino Pro Portenta X8, Portenta H7 nebo Portenta C33 a přidat snadný přístup k více periferiím – včetně jakéhokoli Raspberry Pi HAT kompatibilního se 40pinovým headerem modelu B, Ethernetem, microSD a USB. Pro další zjednodušení komerčních aplikací je Portenta Hat Carrier vybaven integrovaným CAN transceiverem, dalšími 8x analogovými I/O a konektorem ventilátoru PWM. Toto snadné použití nebude na úkor spolehlivosti řešení, a to díky ladění přes vyhrazené piny JTAG.

"Portenta Hat Carrier poskytuje jedinečný most mezi ekosystémy Arduino a Raspberry Pi a nabízí profesionálům modulární platformu pro prototypování až po plnohodnotné průmyslové aplikace," řekl Massimo Banzi, spoluzakladatel, předseda představenstva a CMO společnosti Arduino.

https://store.arduino.cc/products/portenta-hat-carrier?selectedStore=eu

Hodnocení článku: