Jste zde

Prague Maker Faire

Datum: 
Sobota, 23. Červen 2018 - Neděle, 24. Červen 2018

Kutilové, bastlíři, vynálezci, pozor! Zbývá posledních pár dnů do uzavření přihlášek.

Ke konci června se můžete těšit na první Prague Maker Faire, který se uskuteční o víkendu 23. a 24. června 2018 v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti.

Akce se ve světě organizují pod heslem „show and tell“, což znamená „ukaž, co jsi vyrobil a sdílej, co ses při tom naučil“. Výsledkem je přehlídka v mnohém připomínající zábavnou pouť, ale také veletrh pro tvořivé lidi všech generací, kde se potkávají profesionální konstruktéři a designéři, hobby tvůrci i úplní amatéři. Je to místo, kde každý může ukázat svůj koníček, vychytávku, „hack”, experiment nebo projekt. 

A teď to hlavní! Pokud i vy doma kutíte, bastlíte nebo tisknete něco zajímavého na 3D tiskárně, čím byste se chtěli pochlubit, můžete se do 31. března přihlásit zde: http://prague.makerfaire.com/call-for-makers/. Prostor k vystavování je zdarma!

A pro inspiraci, kdo všechno se už přihlásil, se můžete podívat přímo sem... A rozhodně nevynechejte ani Facebook stránku.

„Už několik let objíždím zahraniční Maker Fairy, což jsou takové setkání hobby tvůrců a bastlířů a vynálezců a všude se mi vždy hrozně líbilo. Festivaly se pořádají všude po světě, od San Francisca po Tokyo a setkávají se na nich fanoušci kreativní práce s technologiemi, 3D tiskem, elektronikou, roboty, prostě novodobí kutilové a další tvůrci všeho druhu, včetně třeba pletení a háčkování. Škoda jenom, že nic takového nebylo u nás, takže nezbylo nic jiného než tomu trochu pomoci.. :)“ 
Josef Průša