Jste zde

Přesná pájecí zařízení z nabídky JBC Tools již v katalogu TME

V katalogu TME se v poslední době objevily novinky, které uvedla na trh společnost JBC Tools, španělský lídr ve výrobě zařízení pro ruční pájení a opravárenské práce. Produkty JBC Tools se vyznačují inovativností, vysokým výkonem a spolehlivostí.

JBC Tools – pájecí zařízení pro náročné zákazníky

JBC Tools působí na trhu od roku 1929. Dnes je společnost globálním dodavatelem pájecích zařízení, která se používají při servisu elektronických zařízení ve výrobních závodech, v dílnách technických univerzit a laboratořích a v centrech zabývajících se prototypováním.

Produkty JBC Tools jsou navrženy tak, aby splňovaly nejnáročnější potřeby uživatelů. Řešení v nich použitá umožňují plně optimalizovat proces pájení. Integrované hroty s ohřívačem a termočlánkem mají vysokou teplotní stabilitu, což umožňuje snížit teplotu pájení nejméně o 50 °C.  Nižší teplota nejen zlepšuje kvalitu pájení a odpájení, ale také prodlužuje životnost hrotů. Díky funkci spánku a hibernace můžeme také prodloužit životnost hrotů. Ve srovnání s konkurencí potřebují páječky JBC k dosažení teploty 350 °C jen dvě sekundy, což šetří čas operátora. Ergonomický tvar pájecí rukojeti umožňuje provádět práci s vysokou přesností. K dispozici je široký výběr hrotů různých velikostí a tvarů. Jejich výměna se provádí rychle a pohodlně bez nutnosti vypínání stanice.

Novinky JBC Tools zařazené do nabídky TME

Novinkou, která byla nedávno přidána do nabídky TME, jsou dvě pájecí stanice řady JBC-CDE, dvě odizolovací stanice řady JBC-WS a dávkovač DPM-B.

Pájecí stanice JBC-CDE-2BQA a JBC-CDE-2SQA

JBC-CDE-2BQA je stanice pro všeobecné použití, zatímco JBC-CDE-2SQA je stanice pro velmi přesné práce. Stanice se od sebe liší páječkou. V případě JBC-CDE-2BQA se jedná o JBC-T245-A, a v případě stanice JBC-CDE-2SQA se jedná o JBC-T210-A. Pro každou z nich jsou k dispozici speciální řady hrotů.

Obě stanice jsou vybaveny systémem Soldering Assistant, tedy prvním systémem tohoto typu, který průběžně měří energii dodávanou během procesu pájení. Systém analýzou dat pomůže zvolit správnou teplotu a hrot pro danou aplikaci a dosáhnout větší efektivitu a kvalitu procesu. To je užitečné pro méně zkušené operátory. Dalšími společnými vlastnostmi jsou: funkce spánku a hibernace, zámek změny parametrů stanice pomocí PIN kódu, zásuvka USB typu B (komunikace s počítačem a aktualizace softwaru), možnost pracovat v olovnaté a bezolovnaté technologii, možnost naprogramování času přechodu stanice do pohotovostního režimu a režimu hibernace a možnost naprogramování individuální teploty pro pohotovostní režim.Pájecí stanice: JBC-CDE-2BQA

Vysokoteplotní odstraňovače izolace JBC-WSB-2A a JBC-WSS-2A

Stanice se liší vybavením, se kterým spolupracují, a rozsahem průměrů vodičů, které podporují. Je to znázorněno v následující tabulce.

JBC-WSB-2A je vysokoteplotní odstraňovač izolace pro všeobecné použití, a JBC-WSS-2A je jeho ekvivalentem pro přesnou práci. Proto také se liší horkými kleštěmi, které si poradí s vodiči různých průměrů. Společné vlastnosti obou produktů:

  • určené pro odstraňování izolace z termostabilních vysokoteplotních vodičů (teflon, silikon, pryž, kapton a mnoho dalších),
  • naprogramované úrovně výkonu pro každý typ materiálu,
  • možnost nastavení nestandardního provozního režimu,
  • režimy spánku (pokles teploty na 180 °C) a hibernace (po uplynutí naprogramovaného času), jejichž nastavení lze upravovat,
  • ovládání zařízení pomocí softwaru JBC Open Manager po jejich připojení k počítači prostřednictvím USB konektoru: záznam teplotních gradientů, zasílání aktualizací softwaru zařízení.Vysokoteplotní odstraňovač izolace: JBC-WSB-2A

Dávkovač JBC-DPM-BDávkovač: JBC-DPM-B

Výrobek umožňuje přesné dávkování pájecí pasty na těžko přístupných místech. JBC-DPM-B se osvědčí při pájení vícepinových SMD prvků horkým vzduchem, a stejně tak v případě THT prvků. Dávkovač je kompatibilní s širokou škálou jehel a koncovek a může používat 3ml a 5ml injekční stříkačky. Při objednávání dávkovací sady DPM-B mějte na paměti, že sada neobsahuje jehlu a pájecí pastu. Měli byste si je pořídit zvlášť.

Text připravila společnost Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Článek byl vadán v origonále na webu TME.eu: https://www.tme.eu/cz/news/library-articles/page/45318/novinky-z-nabidky-jbc-tools-jiz-v-katalogu-tme/

Hodnocení článku: