Jste zde

Procesory Jacinto 7 ukazují budoucnost automobilové elektroniky

Nové procesory doplňují řadu čipů pro ADAS, strojové vidění a deep learning. Umožní integrovat všechny systémy a unifikovat jejich software.

Texas Instruments na veletrhu CES oficiálně představila platformu Jacinto 7 pro automobilový průmysl. Nové funkce automobilů, integrované do automobilů, vyžadují spolupráci jednotlivých asistenčních systém v rámci ADAS. Proto vedle specializovaných čipsetů pro jednotlivé úlohy roste poptávka po čipech pro gatewaye a komunikaci.

Sdílení informací z jednotlivých systémů má za cíl přidat systémům vlastní inteligenci včetně deep learningu a zvýšit tak úroveň bezpečnosti a rychlost reakce na jakékoli situace okolo vozidla.  

První dva čipy v řadě Jacinto 7 jsou TDA4VM procesor pro ADAS a DRA829V označovaný, jako gateway system procesor. Oba čipy obsahují akcelerátory pro zpracování dat a samostatný mikrokontrolér, řídící bezpečnostní úlohy. Že dat může být opravdu hodně naznačuje specifikace procesoru vstupů TDA4VM:  jedna 8 MP čelní kamera, simultánní zpracování obrazu 4-6 3MP  kamer společně se signály radaru, lidaru a ultrazvuku. Procesory předpokládají implementaci pro bezpečnostní úroveň ASIL-D. Oba procesory přitom sdílejí jednu softwarovou platformu.

http://www.ti.com/Jacinto7-pr-eu

 

Hodnocení článku: