Jste zde

Prozkoumejte nabídku senzorů Time-Of-Flight

V portfoliu Farnell je řada senzorů Time-of-Flight (ToF), které nacházejí uplatnění v aplikacích, jako například rozpoznávání gest, měření vzdálenosti, robotika, průmyslová automatizace nebo procesní řízení, a umožňují také praktická řešení, jako je třeba sledování polohy objektu v průběhu jeho pohybu po dopravním pásu ve výrobním závodu.

Zařízení zvyšují schopnost rozpoznání vzdálenosti bez ohledu na barvu a povrch sledované položky, maximalizují možnosti využití ve vnitřním i venkovním použití a vyhovují aplikačním potřebám internetu věcí (IoT), mezi které patří vysoká rychlost, malé rozměry a nízké nároky na napájení.

Mezi senzorové produkty Time of Flight nabízené společností Farnell patří:

  • Novinkou v nabídce společnosti Farnell je model ISL29501 ToF IC od firmy Renesas, který slouží k rozpoznávání objektů na vzdálenost do 2 metrů a který je cenově výhodným a účinným řešením pro měření vzdálenosti.  ISL29501 je inovativní integrovaný obvod zpracovávající signál doby letu paprsku, který v kombinaci s externím vysílačem (LED nebo laser) a fotodiodou poskytuje kompletní rozpoznávání objektů a měření vzdálenosti. Jedná se o jedinečné řešení, které se díky velmi malým rozměrům, nízkým nárokům na napájení a skvělému výkonu ideálně hodí k použití se zařízeními připojenými k internetu věcí (IoT) a také pro oblast spotřebních mobilních zařízení, automatizace domácností nebo pro rozmáhající se trh s komerčními drony.
  • Sada VL53L1X ToF Nucleo od společnosti ST Microelectronics je nejnovější produkt založený na patentované technologii FlightSense™. Jedná se o kompletní zkušební sadu, pomocí níž může každý objevit, vyhodnotit a vyvinout vlastní aplikace využívající zařízení VL53L1X ToF.   VL53L1X je nejrychlejší miniaturní senzor ToF na trhu s přesným zaměřováním vzdáleností až do 4 m a rychlou zaměřovací frekvencí až 50 Hz. Namísto odhadu vzdálenosti na základě světla odraženého předmětem nazpět umožňuje tato průlomová technologie absolutní měření dlouhých vzdáleností nezávisle na odrazivosti cílového předmětu. Model VL53L1X přesně měří dobu, za kterou paprsek doputuje k nejbližšímu předmětu a po odrazu zpět ke snímači.
  • Nově představená zkušební sada AFBR-S50MV85G od společnosti Broadcom se skládá ze zkušební desky NXP FRDM-KL46Z a adaptérové desky AFBR-S50MV85G, takže ihned po vybalení je zajištěna komunikace mezi snímačem a deskou s mikrořadičem, aniž by bylo potřeba něco pájet. Tento senzor, který lze ve vnitřním i vnějším prostředí použít ke snímání do vzdálenosti 10 metrů, byl vyvinut speciálně pro průmyslové snímání, rozpoznávání gest a další aplikace vyžadující vysokou rychlost, malé rozměry a velmi nízké nároky na napájení, jako jsou rozhraní člověk–stroj, robotika nebo rozšířená realita.

Lee Turner, globální vedoucí společnosti Farnell pro polovodiče a SBC, k tomu uvedl: „Díky skvělému vztahu společnosti Farnell s dodavateli ST, Broadcom a nově také společností Renesas mají naši zákazníci přístup k nejnovějším technologiím v oblasti snímání Time-of-Flight.  Pro konstruktéry hledající správné zařízení pro konkrétní aplikaci je 24 hodin denně, 5 dní v týdnu k dispozici náš tým podpory, který rád pomůže s výběrem nejvhodnějšího zařízení pro dané použití bez ohledu na to, jak komplexní je návrh nebo jaké jsou požadavky aplikace.“

Kompletní nabídku zařízení Time of Flight naleznete na tránkách společnosti Farnell

Hodnocení článku: