Jste zde

První české certifikované zařízení pro IoT síť Sigfox jde na trh

První české zařízení pro síť Sigfox dostalo certifikaci a míří na trh. Jedná se o zařízení MiniUNI od firmy Solidustech. K univerzální přenosové jednotce lze připojit široké spektrum senzorů, čidel a měřičů. 

Zařízení MiniUNI od společnosti Solidustech je univerzální koncovou jednotkou, ke které se dá připojit například plovákový snímač hladiny, dveřní magnetický kontakt, teploměr, vlhkoměr nebo senzor pro dálkový odpočet vody a energií. Slouží tak jako univerzální komunikátor pro síť Sigfox.
Zařízení pracující na napětí 3,6V je napájeno klasickou AA baterií a díky energetické úspornosti dokáže fungovat na jedinou baterii až pět let. Outdoor dosah zařízení je kolem 20km. V indoor podmínkách pak 6km. Spolehlivé použití v jakýchkoli povětrnostních podmínkách pak zaručuje specifikace krytí IP65 nebo 68.   

Podle Petra Foltýna, šéfa R&D společnosti Solidustech bude MiniUNI vzhledem k nízké výrobní ceně a nepřeberným možnostem využití bude nasaditelné v řádu stovek kusů ve velmi krátkém čase.

Hodnocení článku: 

Komentáře

" Outdoor dosah zařízení je kolem 20km. V indoor podmínkách pak 6km. " ...

"... vzhledem k nízké výrobní ceně ..."

" Spolehlivé použití v jakýchkoli povětrnostních podmínkách pak zaručuje specifikace krytí IP65 nebo 68 " ...

také milé vtipné marketingové tvrdenia :-)

Ako keby IP68 samo o sebe garantovalo (kolem) 20km RF prenos v hmle, snehovej plušti, niekoľko centimetrovej námraze okolo všesmerovej anténe, lebo IoT. A smerová anténa je tiež povolená len do určitého vyžiareného výkonu. Veď výrobky sú certifikované. No a tá smerová anténa s radomom zas isto nebude lacná. Aj keď pardon, v článku sa nepíše o nízkej predajnej cene, iba o nízkej výrobnej cene :-)

Kto niekedy robil s RF vie, o čom hovorím. A je jedno, či je na zariadení módna nálepka IoT, alebo nie.

Potom si takéto bláboly prečíta nejaký manager a diriguje podľa toho svoje okolie. Ak veci nefungujú podľa jeho predstáv, na vine sú "neschopní" podriadení, lebo veď predsa firma schovávajúca sa za takéto vyjadrenia na vine byť nemôže. Je to predsa firma. Tá by si klamať nedovolila. Či?

Keby to nebolo trápne, aj by som sa zasmial.