Jste zde

Pulsonix PCB Design: verze 12 zkontroluje i patrové desky

Pulsonix do svého PCB Designeru verze 12.0 přidává nové možnosti pro vícedeskové sestavy, výrazná vylepšení rychlosti a použitelnosti.

Že je nová verze upravena na zejména na základě požadavků zákazníků, konstatuje samotný Pulsonix. „Verze 12.0 nabízí našim uživatelům významný krok vpřed v oblastech procesu návrhu desek plošných spojů, o kterých říkají, že by jim nejvíce prospěly,“ řekl Bob Williams, marketingový ředitel společnosti Pulsonix. "Nové funkce 3D návrhu spolu s 64bitovým zpracováním a podporou více jader umožňují našim návrhářům rychle vizualizovat změny návrhu ve 3D i u velkých návrhů a patrových desek."

Kromě samotných elektrických spojů a konektorů umí Pulsonix propočítat i vzdálenosti u běžných součástek a zjistit, zda celý objem osazených desek odpovídá vyhrazenému prostoru. To umožňuje návrhářům vizualizovat desky ve skládané nebo složené konfiguraci a ověřit, že desky a komponenty do sebe zapadají. Automatická detekce kolize označí jakékoli narušení prostoru a existuje nová funkce, která návrhářům umožňuje ignorovat kolize, které jsou určeny pro známé spojovací body, jako jsou zástrčky a zásuvky.

Pulsonix 12.0 je výrazně rychlejší díky nové 64bitové implementaci a dalším možnostem více vláknového zpracování pro urychlení časově náročných funkcí. Dva konkrétní příklady:

  1. uživatelé s velkými návrhy zaznamenají výrazné zrychlení díky většímu 64bitovému adresnímu prostoru a vícevláknovému přístupu do knihovny
  2. 3D vykreslování je nyní vícevláknové, což znamená, že lze 3D zobrazení a výstup STEP rozprostřené mezi více jádry a dokončené za méně než poloviční čas.

Dalším běžným požadavkem je tmavý režim pro uživatelské rozhraní. Ten změní nejen barevné schéma vizualizované desky, ale také všechny ikony panelu nástrojů za sadu, která je s tmavým režimem kompatibilní. To uleví namáhání očí, nižší spotřebě energie i vzhledu aplikace. Další pravidla a dynamická kontrola rozšiřují možnosti Interactive High-Speed. S novými pravidly, jako je délka vedení, smyčková anténa, zpětná cesta, pravidla SMD do rohu a SMD do roviny, lze dosáhnout větší přesnosti při navrhování kritických pokročilých obvodů.

Pulsonix tvrdí, že viditelných změn obsahuje nová verze více než 100. Přesvědčit se můžete na stránkách www.pulsonix.com/latestversion.

 

Hodnocení článku: