Jste zde

QUECTEL BG96 – IoT modul, připravený na budoucnost

Velmi zajímavou novinkou v nabídce výrobce IoT modulů QUECTEL je modul s označením BG96, který kombinuje LTE Cat.M1/Cat.NB1/EGPRS, rychlost přenosu dat dosahuje až 375kbps (downlink and uplink).

Díky velmi nízké spotřebě energie se uplatní i v baterií napájených zařízeních, je pin-to-pin kompatibilní s Quectel moduly EG91/EG95, Cat.NB1 (NB-IoT) BC95, s modulem UG95/UG96 UMTS/HSPA a GSM/GPRS modulem M95.

BG96 je vyroben jako SMD modul s rozměry SMT 22,5 mm × 26,5 mm × 2,3 mm s vysokou úrovní integrace, umožňuje vývojářům jednoduchý návrh zařízení s nízkou spotřebou a poměrně vysokou rychlostí komunikace ve srovnání s konkurenčními technologiemi jako je LoRaWAN alebo Sigfox. Jeho moderní pouzdro LGA umožňuje plně automatizovanou výrobu ve velkých sériích. 

Bohatý soubor internetových protokolů, průmyslová standardní rozhraní (USB / UART / I2C / indikátor stavu) a bohaté funkce (ovladače USB pro Windows XP, Windows Vista, Windows 7/8 / 8.1 / 10, Linux a Android) předurčují tento modul pro použití v různých aplikacích M2M, jako jsou např. bezdrátové POS, inteligentní měřiče, GPS sledování atd.

Prosím prohlédněte si i následující video

 

V případě zájmu o produkty značky QUECTEL nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz

 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: