Jste zde

Quectel EC21 a EC25, aneb jako připojit "věci" do internetu přes LTE síť

V současné době stále více a více aplikací vyžaduje vysoké přenosové rychlosti. LTE moduly jsou již použity nejen např. v kamionech, ale mnoho osobních vozidel je již připojeno pomocí LTE modulů na servery servisních středisek a posílá data výrobcům vozidel, aby dokázali v předstihu reagovat na potenciální zdroje poruch, předešli škodám a pomohli v procesu vývoje nových produktů.

EC21 je Multi-Mode LTE CAT1 modul od Quectel, optimalizovaný speciálně pro M2M a pro internet aplikace. Přináší optimalizované rychlosti 10Mbit/s download a 5Mbit/s uplink, díky nízké spotřebě a nízké ceně LTE připojení je ideální pro celou plejádu aplikací v oblasti IoT, které nevyžadují maximální rychlost přenosu dat, ale spoléhají na dlouhou životnost a spolehlivost LTE sítí.

EC25 je Multi-Mode LTE CAT4 modul, postaven na nejmodernějším SoC od firmy Qualcomm. Přináší 150Mbps downlink a až 50 Mbps uplink. Je určen pro aplikace, které vyžadují vysokorychlostní přenos a musí být zpětně kompatibilní s existujícími EDGE a GSM / GPRS sítěmi, aby byl zaručen přenos dat i v oblastech se slabým nebo zatím neexistujícím LTE nebo 3G pokrytím.

Moduly podporují všechny standardní internetové protokoly a standardní rozhraní (USB ovladače pro Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8/8.1, Linux, Android/eCall). Tyto moduly přesně splňují náročné požadavky M2M a IoT aplikací na spolehlivou konektivitu. Uplatnění si najdou v oblastech jako je měření a automatizace, přenosná elektronika, digitální tabule, v průmyslových routerech, logistice, správě vozových parků, inteligentních budovách a dokonce i v dronech.

Oba moduly jsou vybaveny přijímačem GNSS, který výrazně snižují komplexnost systému.

Víc než jen rychlý

  • Qualcomm´s MDM9x07 platforma, ARM7 Cortex-A7 @1.2GHz
  • Zabudovaný GPS, Glonass, Beidou and Galileo
  • LTE Multi-mode a LTE-Only verze
  • Pin to Pin kompatibilita se staršími EC20 and UC20 moduly

Klíčové výhody

  • Maximální rychlost přenosu až 150Mbps downlink
  • Celosvětová kompatibilita LTE a UMTS/HSPA+ a GSM/GPRS/EDGE
  • MIMO technologie přispívá k vyšší spolehlivosti a vyšší rychlosti přenosu dat
  • Vestavěný GNSS přijímač pro mobilní aplikace

Moduly Quectel EC2x jsou dostupné v SMD i v MINIPCIe provedení. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Download a odkazy:

 

Hodnocení článku: