Jste zde

Quectel EG800Q-EU: LTE modul pro ještě větší flexibilitu IoT aplikací

S novým 4G/LTE modulem Quectel EG800Q-EU získáte větší flexibilitu pro své IoT aplikace. Tento modul patří mezi první komunikační moduly kategorie Cat a využívá modem Qualcomm QCX216 LTE IoT.

Quectel přináší ultrakompaktní a cenově dostupný modul LTE Cat. 1 bis

Ultrakompaktní 4G/LTE modul EG800Q-EU LTE Cat. 1 bis v LGA pouzdru s jednou anténou nabízí větší flexibilitu v designu IoT zařízení a umožňuje širší škálu použití, zejména pro aplikace citlivé na velikost. Tento LTE modul poskytuje maximální rychlost stahování dat (downlink) 10 Mbps a zároveň prodlužuje výdrž baterie.

„Díky svým bezkonkurenčním výhodám je LTE modul EG800Q-EU od společnosti Quectel ideální pro velké množství IoT aplikací střední třídy, které vyžadují nejen spolehlivá, ale také nákladově efektivní komunikační řešení,“ říká Pavel Kováč, produktový specialista SOS electronic.

Ideální 4G/LTE modul pro IoT a M2M aplikace střední třídy

Průmyslový modul bezdrátové komunikace Quectel EG800Q-EU, postavený na QCX216 LTE IoT modemu od Qualcomm Technologies, Inc., je LTE modul určený pro IoT zařízení v Evropě, na Středním východě, v Africe, Austrálii, na Novém Zélandu a v Izraeli, s pokrytím pásma LTE FDD B1/3/5/7/8/20/28.

Maximální rychlost stahování dat (downlink) 10 Mbps tohoto modulu a zároveň již zmíněné prodloužení výdrže baterie jsou ideální parametry pro různé vysokovýkonné aplikace internetu věcí (IoT) včetně inteligentních měřičů spotřeby, zařízení pro sledování majetku a e-mobility, jakož i pro parkovací automaty a domácí automatizaci.

Podpora Cat. 1 bis EG800Q-EU mu umožňuje používat jednu anténu, čímž se vyrovnává cena a výkon. Díky tomu je tento 4G/LTE komunikační modul ideálním řešením pro terminály internetu věcí, které jsou navrženy tak, aby byly kompaktní i cenově dostupné.

Hlavní vlastnosti LTE modulu EG800Q-EU LTE Cat. 1 bis:

  • komunikační modul LTE Cat. 1
  • pouzdro LGA
  • max. datové rychlosti: 10 Mbps DL/5 Mbps UL
  • pracovní pásma LTE FDD B1/3/5/7/8/20/28
  • pracovní teplota –40 °C až +85 °C
  • rozměry 15,8 mm × 17,7 mm × 2,4 mm

Flexibilní design a široká škála IoT bezdrátových aplikací

LTE modul Quectel EG800Q-EU disponuje bohatým balíkem internetových protokolů a průmyslových standardních rozhraní včetně USB 2.0/UART/I2C/PCM/USIM. Tím se rozšiřují i možnosti použití modulu pro různé IoT aplikace, jako je například správa aktiv, vzdáleně spravovaný přístup, řízení (RMAC) a inteligentní síť.
Kromě toho tento komunikační modul podporuje funkci DFOTA, která umožňuje automatickou aktualizaci firmwaru a integrované služby určování polohy Wi-Fi, když v interiéru není signál GPS. 
LTE modul EG800Q-EU má kompaktní LGA pouzdro, což umožňuje integrátorům a vývojářům snadno navrhovat aplikace citlivé na velikost. Tento typ SMD pouzdra umožňuje plně automatizovanou velkosériovou výrobu.

Máte zájem o více informací k produktům Quectel nebo o technické poradenství při výběru produktu? Případně máte jinou otázku či požadavek? Prosím, vyplňte následující formulář, rádi vám pomůžeme.

Nechcete přijít o žádné technické novinky? Sledujte SOS electronic na sociálních sítích Facebook, LinkedIn, YouTube, Twitter, Instagram.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.