Jste zde

QuickLogic – obvody FPGA pro umělou inteligenci

QuickLogic má vedle architektury čipů zvládnuté i softwarové nástroje pro vývoj i implementaci, včetně rozsáhlé integrace s nástroji třetích stran.

QuickLogic je jedním z výrobců polovodičů, který si díky absenci vlastních výrobních provozů nese přídomek fabless. Stejně jako další firmy tímto přiznáním nezdůrazňuje svůj hendikep, ale spíše inovativní přístup. Ten se projevuje nejen v architektuře obvodů, ale i celého vývojového ekosystému. Díky tomu po obvodech QuickLogic, kombinujících FPGA, low-power vícejádrovou technologii MCU i pokročilé algoritmy pro zpracování dat ze senzorů nebo hlasu, mohou sáhnout vývojáři, kteří s hradlovými poli mnoho zkušeností nemají.

Nedostatek zkušeností rozhodně nehrozí na straně QuickLogic, který má s vývojem FPGA technologií více než 30 let zkušeností. Výrobní program na první pohled vypadá velmi jednoduše: několik čipů, několik vývojových kitů a softwarových nástrojů. Skutečný záběr firmy odkrývá až iniciativa QuickLogic Open Reconfigurable Computing (QORC), která celý hardware i software dává k dispozici jako open source. Že je systém zajímavý potvrzují některá jména v seznamu partnerů, jako například Infineon, Bosch nebo Antmicro. Stejně pestrý je výčet podporovaných softwarových nástrojů pro vývoj, kde nechybí nejpopulárnější značky jako Zephyr, FreeRTOS, SymbiFlow a Renode.

Zpátky k čipům. Současná generace platformy EOS S3 kombinuje různé bloky embedded FPGA v kombinaci s jádry ARM Cortex M4F, například EOS S3 Voice + Sensor Hub – low power řešení pro rozpoznávání hlasových povelů a zpracování sentorových vstupů, neboEOS S3-AI – čip pro koncové body zpracování úloh umělé inteligence.
Vývojové kity získaly svůj věhlas ještě před uvedením na trh díky kampaním na tržiští CrowdSupply. QuickFeather Development Kit oslovil příznivce Adafruitu, novější Qomu Development Kit zaútočil na city u příznivců mimimalismu IOT aplikací.

Sadu nástrojů doplňuje  Analytics Toolkit od SensiML, který podporuje vývoj AI aplikací od sběru dat, labelingu, generování modelů až po testování a validaci embedded AI software.

Celé portfolio  QuickLogic je nyní dostupné prostřednictvím Digi-Key Marketplace
https://www.quicklogic.com/ 
https://sensiml.com/products/

Hodnocení článku: