Jste zde

Radiální ventilátor RVE45 - tichý v medicíně, výkonný ve průmyslu

Tento kompaktní ventilátor od ebm-papst, velikostí srovnatelný s tenisovým míčkem, je vybaven vysokovýkonným a efektivním EC motorem (s nominální rychlostí až 38 000 otáček za minutu) a umožňuje průtok vzduchu až 513 l/min. Díky materiálu, který tlumí vibrace, a ideální aerodynamice, zaručuje mimořádně tichý provoz. Tento ventilátor je ideální volbou nejen pro medicínu, ale také pro průmyslové aplikace.

„Ventilátor RV45 od výrobce ebm-papst byl vyvinut pro potřeby medicínského dýchacího přístroje. Tento radiální ventilátor na stejnosměrné napětí však překonal očekávání, byl dále dotvořen pro použití v průmyslových aplikacích a přichází na trh jako model RVE45,“ říká Pavol Buhla, manažer oddělení produktových specialistů SOS electronic.

Radiální ventilátor RVE45 od ebm-papst

Chloubou ventilátoru RVE45 je extrémně dynamický EC motor nabízející rychlé a současně spolehlivé přepínání mezi režimem s vysokým tlakem a režimem se značně redukovaným tlakem. Vysoký počet otáček - až 38.000 za minutu - poskytuje požadovaný výkon. Bezúdržbové kuličkové ložisko, materiály tlumící vibrace a excelentní aerodynamika zajistí tichý provoz po mnoho let.

Produkt je vyráběn ve 2 modelech:

Motor, připojení a konstrukce

Na rozdíl od série RV45 má série RVE45 již integrovanou řídící elektroniku. Počet otáček je řízený signálem PWM nebo analogovým napětím, k dispozici je také výstupní signál informující o reálném počtu otáček.

Motor

 • velmi kompaktní díky novému designu
 • použity speciálně silné magnety
 • extrémně lehký rotor podporující dynamiku – dokáže zrychlit až o 80 otáček za milisekundu
 • geometrie lopatek je optimalizována na aerodynamiku, rotor snese vysoké tlaky a až 38.000 otáček za minutu
 • při daném výkonu je tichý – 58 dB(A)
 • minimální vibrace – dynamické vyvažování jednotky motor-rotor

Připojení

 • velmi jednoduché – 4 vodiče s volným koncem

Konstrukce

 • pouzdro optimalizované pro snížení hluku
 • jednoduché přichycení v aplikaci pomocí šroubků

5 klíčových oblastí, do kterých je ventilátor RVE45 vhodný

„Díky svým vlastnostem je tento radiální ventilátor vhodný zejména do aplikací, kde je požadován dynamický přísun vzduchu při vysokém statickém tlaku. Extrémně kompaktní ventilátor, přibližně ve velikosti tenisového míčku, se proto hodí do aplikací, jako jsou palivové články, systémy pro detekci kouře nebo balící stroje,“ pokračuje Pavol Buhla.

To, v jakých aplikacích již ventilátor RVE45 dokazuje svoji výkonnost, reprezentuje zejména těchto 5 hlavních oblastí:

 1. vakuová zdvihadla
 2. dýchací masky (např. v lakovně), které mohou být napájeny i baterií
 3. nemocniční lůžka s antidekubitní matrací
 4. odsavač prachu v nehtovém studiu
 5. výroba bublinkové fólie

„Již na první pohled je zřejmé, že v mnoha z těchto aplikací je nutná dynamika. Radiální ventilátor RVE45 však dokáže změnit počet otáček z 0 na 38.000 za méně než 500 ms. Aktivní brzdění znamená, že ventilátor dokáže dosáhnout podobné dynamiky i při snižování otáček,“ uzavírá Pavol Buhla hodnocení nového produktu od výrobce ebm-papst.

Pro další informace o ventilátorech série RVE45 nebo o dalších výrobcích ebm-papst kontaktujte obchodního zástupce SOS electronic ve svém regionu, nebo napište na info@soselectronic.cz

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.