Jste zde

Raspberry Pi – děvečka pro všechno

Uživatelský průzkum poskytuje obraz trhu Raspberry Pi: Cena a snadné použití jsou klíčovými důvody, proč výrobci i profesionální vývojáři volí Raspberry Pi.

Výzkum, který provedl Farnell, poukazuje na široké rozšíření počítače Raspberry Pi mezi profesionálními vývojáři, kteří vytvářejí prototypy a ukázkové aplikace (především pro internet věcí, průmyslovou automatizaci a řídicí aplikace), stejně jako na jeho oblíbenost mezi výrobci. Přináší také cenné poznatky o vysokém podílu uživatelů, kteří pro počítače Raspberry Pi využívají výhod přídavných zařízení HAT, která nabízejí celou škálu nových využití bez nutnosti vyvíjet vlastní hardware.

Oslavte den Pi

Při oslavě dne Pi, 14. března, nabízí společnost Farnell 10% slevu na Raspberry Pi 3B+ a startovací sadu od 24:00 14. března do 23:59 den 31. března.  Aby měl zákazník přístup ke slevě, musí navštívit Farnell použít kód PIDAY10 při přechodu k pokladně. 

K hlavním poznatkům z průzkumu společnosti Farnell o počítačích Raspberry Pi patří:

  • Třetina dotazovaných potvrdila, že Raspberry Pi používají pro osobní projekty, a více než třetina vývojářů používá Raspberry Pi pro ukázkové aplikace a prototypy. Dále se využívá v testovacích sestavách a systémech a ve výrobě.
  • 34 % výrobců využívá Raspberry Pi výhradně v osobních projektech.
  • Výrobci tvrdí, že hlavním důvodem používání Raspberry Pi je pro ně cena, těsně následovaná výkonem a povědomím o produktu. Mezi profesionálními vývojáři je hlavním faktorem volby používat Raspberry Pi jeho snadné použití.
  • Výrobci tvrdí, že jejich nejoblíbenějším příslušenstvím je kamera a dotyková obrazovka Pi.
  • Profesionální vývojáři používají Raspberry Pi primárně pro aplikace internetu věcí a také pro průmyslovou automatizaci a řízení.  Dále se často využívá v robotice, zobrazování a spotřebitelských aplikacích.

Pokud tedy Raspberry Pi něco charakterizuje výstižně, je to všestrannost. Úspěch počítače Raspberry Pi se zrodil v komunitě výrobců. Kombinace sady funkcí, nízké ceny a široké uživatelské základny rychle udělala z počítače Raspberry Pi atraktivní platformu pro vývojáře, kteří chtějí vyvíjet a nasazovat širokou škálu aplikací. Tento průzkum potvrdil široké rozšíření počítačů Raspberry Pi mezi vývojáři v komerčním i průmyslovém prostředí.“

Farnell

Hodnocení článku: