Jste zde

RF anténa pro vysokorychlostní bezdrátové sítě nové generace

Murata zahájila masovou výrobu modulu RF antény v milimetrových vlnách(60GHz), která se používá pro vysokorychlostní širokopásmovou komunikaci, která je nutná pro vytvoření bezdrátové sítě nové generace.

Poptávka po rychlejší internetové komunikaci stále roste a s nárůstem šířky pásma, kterou vyžaduje internetový obsah, jako je video s vysokým rozlišením (HD, 4K), rozšířená realita (AR) a virtuální realita (VR) také klade důraz na spolehlivý přenos a k tomu je potřeba mít kvalitní anténu. Výstavba drátových nebo optických sítí, které pokrývají tyto široké oblasti použití vyžaduje obrovské množství kabelů, práce a náklady na výstavbu a údržba této infrastruktury je náročná. Proto se vše řeší bezdrátovou formou.

Nový modul milimetrové RF antény přispěje k rychlému rozšíření této bezdrátové infrastruktury a tím i ke zrychlení internetové komunikace, která využívá frekvenci 60GHz s podporou standardu IEEE802.11ad.

Murata navrhla tento nový modul, aby dobře fungoval ve venkovních aplikacích, jako jsou například základnové stanice. Díky použití nezávisle vyvinutého LTCC dosahuje stabilní kvality komunikace a zároveň vykazuje vysokou tepelnou odolnost a vysokou odolnost proti vlhkosti.

Předpokládá se, že nový modul bude využíván v široké škále aplikací, jako je například komunikace mezi základnovými stanicemi mobilních telefonů, včetně bezdrátové komunikace příští generace 5G, pro komunikaci mezi Wi-Fi hotspoty a pro použití v bezdrátových sítích v inteligentních městech.

Vlastnosti modulu

  • Usnadňuje komunikaci rychlostí až 4,62 Gbps na kanál a podporuje standard IEEE802.11ad bezdrátové sítě LAN.
  • Optimalizuje tvar vyzařovací charakteristiky antény pomocí proprietární desky s obvody LTCC, která umožňuje komunikaci s vysokou přesností s frekvencí 60GHz.
  • Kromě komunikace je možné také přes samostatný modul rozšířit komunikační dosah kombinováním více modulů. A tím propojit venkovní základnové stanice několik set metrů od sebe pro multi-gigabitovou komunikaci.
  • Vysoká tepelná odolnost desky LTCC a nízká absorpce vlhkosti zajišťují vynikající provozní spolehlivost a umožňují použití i ve venkovním prostředí.
  • Vysoce efektivní provoz anténního modulu zajišťuje nízkou ztrátu přenosového vedení mezi IC a anténou díky LTCC
  • Modul RFIC a anténní modul eliminuje potřebu navrhovat nové obvody RF v milimetrových vlnách, což sníží množství práce potřebné pro vývoj nových síťových zařízení.

Murata přispívá k vytvoření nových komunikačních modulů, které budou použity v aplikacích IEEE802.11ay, pro kterou v současné době probíhá standardizace jako standard pro sítě 5G.

Více informací naleznete na https://www.murata.com/en-eu/products/info/rf/rf/2019/0121

Hodnocení článku: