Jste zde

Lidské tělo jako kanál. Komunikační a zabezpečený

Microchip představil technologii BodyCom™, se kterou se do rukou vývojáře dostává vůbec první nástroj, který z lidského těla vytváří zabezpečený komunikační kanál.
Ve srovnání se stávajícími metodami bezdrátové komunikace dosáhneme s využitím BodyComu nižší energetické náročnosti, zatímco budeme i nadále navyšovat bezpečnost prostřednictvím obousměrného ověřování pravosti, tzv. autentizace.
 
Vzhledem k tomu, že nejsou vyžadovány žádné vysokofrekvenční antény, jsme dále schopni na obvodové úrovni dosáhnout jednoduššího návrhu s nižším počtem součástek. To vše a mnoho dalšího umožňuje BodyCom Development V1.0 Framework ve spojitosti s volně dostupnými softwarovými knihovnami, podporujícími všech více než devět stovek 8, 16 a také 32bitových mikrokontrolérů PIC od Microchipu.
 
 
Technologie BodyCom se uvádí do chodu kapacitní vazbou na lidské tělo. Systém poté začíná oboustranně komunikovat mezi centrálním kontrolérem a jednou nebo též větším počtem bezdrátových jednotek.
 
Existuje celá řada aplikací, vystavěných na zabezpečené bezdrátové komunikaci, ve kterých nenalezneme bezpečnějšího přenosového kanálu než je právě naše tělo, zejména pak v případě, uvažujeme – li obousměrné ověřování s podporou pokročilého šifrování, např. KeeLoq® či AES. Můžeme tak předcházet napadení přenosu, spojovanému kupříkladu s automobilovými přístupovými systémy PKE (Passive Keyless Entry).
 
 
Velká část zajištěných komunikačních řešení krátkého dosahu bude napájena z baterií. Zmiňovaná technologie pak jejich výdrž výrazně prodlužuje, protože vylučuje potřebu bezdrátového transceiveru či intenzivnějších indukčních polí.
 
Další zjednodušení pak nespočívá pouze ve vyloučení obvodů antény, ale též ve využítí „nízkofrekvenčního“ frameworku s běžným mikrokontrolérem a standardními kmitočty AFE (125 kHz a 8 MHz), vše bez potřeby vnějších krystalů. Protože dále vyhovujeme FCC Part 15-B s ohledem na vyzařované emise, ušetříme též za nákladné a složité certifikace.
 
 
V rámci podpory vývoje Microchip nabízí BodyCom Development Kit (part # DM160213), dostupný za $149. Dostaneme jej s centrální jednotkou kontroléru a dvojicí bezdrátových mobilních součástí.
 

 

 

Download a odkazy:

 
 

 

Hodnocení článku: