Jste zde

LoRa: vf moduly s velkým dosahem

Modulace s rozprostřeným spektrem umožňuje modulům HopeRF LoRa komunikovat i na velkou vzdálenost nebo v nevýhodných podmínkách.
Cenově atraktivní moduly společnosti HOPERF Micro-electronics, specializující se na RF moduly a bezdrátový přenos signálů, Vám již před časem představil distributor, společnost SOS electronic, v článku HOPERF - univerzální RF moduly za překvapivé ceny.
 
Tentokrát přichází s novinkou - modulem RFM95SW s příponou „LoRa“, indikující příslušnost do rodiny „Long Range“ modulů. Velký dosah prvků HopeRF LoRa je dosažen efektivní modulací s rozprostřeným spektrem, schopnou přenášet data i na hranici šumového prahu. RFM95W řeší do značné míry tradiční kompromis mezi dosahem, imunitou (selektivitou) a spotřebou energie při zachování limitů pro použití ve volných pásmech.
 
Modulace LoRa bude značně komplexní a uživatel má možnost nastavit všechny tři hlavní parametry modulace tak, aby co nejlépe vyhověly požadavkům dané aplikace. Jsou jimi faktor rozprostření Spreading Factor, Modulation Bandwidth a také Error Coding Rate. Pokud např. nepotřebujeme max. rychlost přenosu dat, můžeme nastavit parametry tak, abychom získali nejvyšší možnou kvalitu a spolehlivost přenosu. Nastavením těchto tří parametrů si tak lze zvolit optimální kombinaci pro danou aplikaci.

RFM95W je ideální do OEM produktů s vyššími výrobními sériemi, kde se náklady na vývoj obvykle rychle vrátí i díky příznivé ceně těchto modulů. Další informace Vám poskytne katalogový list RFM95W. Pro usnadnění vývoje je na objednávku dostupný i RFDK_RFMxx starter kit.

V případě zájmu o jakýkoliv modul HOPERF pište na info@soselectronic.cz.
 


Základní přednosti a výhody:

 
  • výkonné vf moduly s dosahem několik stovek metrů
  • modulace LoRa s rozprostřeným spektrem a vysoká selektivita
  • podporuje i FSK, GFSK, MSK, GMSK a OOK modulace
  • vysoká citlivost (-148 dBm)
  • komunikace ve volném pásmu 868 / 915 MHz bez licenčních poplatků
  • široké možnosti konfigurace pro dosažení optimální rychlosti a spolehlivosti přenosu
 

 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.