Jste zde

Na útěku zastaví zloděje i želvu. Rychlé vlny vidí i za roh

Nosí je lidé a pohybovat se mohou i se zvířaty, v autech nebo jen tiše, společně s dalšími aktivními RFID tagy, vyčkávají někde hluboko ve skladu. Překážkou pro ně není ani voda.
Francouzská společnost ELA Innovation se od svého založení v roce 2000 stala ve své domovině významným hráčem v oboru aktivních vf technologií RFID (Radio Frequency Identification) v pásmu UHF (Ultra-High Frequency). Navrhla, vyvinula a v neposlední řadě si též nechala patentovat své řešení pro bezdrátovou identifikaci na větší vzdálenosti, tzv. long-range, známé jako SCIEL®. O kvalitách zmíněné technologie v současné době svědčí více než 100 000 aktivních zařízení RFID, která jsou již v provozu po dobu více než pěti let.
 
Nabídka ELA Innovation zahrnuje celou řadu miniaturních RFID čteček a stejně tak aktivních RFID tagů (bezpečnostních visaček) s neobyčejně nízkou spotřebou elektrické energie (ULPW, Ultra Low Power) pro dosažení maximální výdrže bateriového zdroje napájení, která může překročit i deset let.
 
Svým záběrem jednoduše pokryjí potřeby nejrůznějších aplikací z oblasti identifikace, měření a sledování. Výrobce zmiňuje osobní bezpečnost (vedle klasického „sledování“ též např. detekci zaměstnanců v nebezpečné oblasti okolo pracovních strojů s nastavitelným rozmezím od 2 až do 15 metrů), značkování proti krádežím nebo řízení přístupu (tzv. „hands-free“ identifikace). Zajímavé možnosti rovněž nabízí telemetrie včetně teplotního monitoringu, například ve skladech, kde bude telemetrický systém navržen pro souběžnou práci s velkým počtem senzorů, klidně i více než dvěma tisíci, a umožní tak přesné mapování v rozlehlých areálech bez potřeby realizovat složité sítě mesh (jediná čtečka může v průměru pokrýt 1 000 m2).
 
Základní přehled aktivních RFID tagů ELA Innovation rozlišuje výdrž baterie, pracovní rozsah a také fyzické rozměry. Detekce přítomnosti se včetně lokalizace realizuje prostřednictvím RFID, nechybí zde ani čidla teploty, pohybu a vlhkosti nebo ochranné doplňkové funkce
 
Zařízení lze rovněž využít k automatizované správě skladových položek, v případě miniaturních RFID tagů s odolností proti vodě i ve sportu (časování – cyklistika, plavání apod.) nebo též k bezdrátovému sledování zvířat, která šetrně označkujeme aktivním RFID tagem o hmotnosti 1 až 15 g. Autonomní čtečka ve spojitosti se směrovou anténou pak umožní lokalizaci na vzdálenost až 200 metrů. Svou nabídku dále hodlá ELA Innovation již brzy rozšířit o bezdrátové tagy bez baterií.
 
 
V rámci svého výzkumu a vývoje společnost prosazuje docela přísnou politiku, zaměřenou na dlouhodobě udržitelný rozvoj s minimálními elektromagnetickými emisemi a dopady na životní prostředí, které ve svém oboru udržuje mezi nejnižšími na trhu. Produktová nabídka ELA Innovation kromě již zmiňovaných aktivních tagů a „placek“, včetně jejich čteček, dále zahrnuje bezdrátové RFID senzory, antény a také související softwarové vybavení a nástroje.
 
Pro Českou republiku a Slovensko svou nabídku o produkty ELA Innovation od letošního roku rozšířil distributor, společnost Macro Weil.

 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: 

Komentáře

Onehdy při při průchodu detekčním rámem nejmenovaného OD se ozval jekot jako když zabíjejí podsvinče. Přiběhla ochranka s pistolovým detektorem který ječel při přiblížení k mé tašce. Vážení elektrotechnici zkuste projít v K.....du detekčním rámem s klubkem zvonkového drátu namotaným kolem prstů na ruce a vloženým do tašky.