Jste zde

SPV1050 je závislý na okolí. Napájí z něj a nabíjí

TEG nebo solární články? Vše nezbytné pro napájení i nabíjení zajistí novinka od ST.
Nový integrovaný obvod od STMicroelectronics s označením SPV1050 (Ultra low power energy harvester and battery charger with embedded MPPT and LDOs) využijeme při sběru energie z okolního prostředí k následnému napájení a také nabíjení baterií. Nabídne funkci MPPT (Maximum Power-Point Tracking) a také veškeré spínací prvky měničů typu buck-boost. Díky monitorování konce nabíjení a také minimálního napětí na baterii pro případ vybíjení, obojí s možností nastavení a přesností ±1 %, umožňuje práci s celou řadou článků – lithiových, též tenkovrstvých, NiMH, NiCd, se superkapacitory apod.
 
Protože svým vstupním rozsahem pokryje oblast od méně než 180 mV až do 8 V – a s vysokou účinností v režimech buck-boost nebo jen zvyšujícím, uvnitř budov nebo též ve venkovním prostředí –, doporučuje jej výrobce pro spolupráci s fotovoltaickými články a také termoelektrickými generátory TEG. Funkci MPPT, umožňující dosahovat maximální výtěžnosti za různých teplotních / světelných podmínek, dokážeme ovlivnit vnějšími rezistory, příp. ji též zakázat. Dále jsou k dispozici dva plně nezávislé lineární stabilizátory, např. pro napájení čidel nebo vf transceiverů. Oba integrované prvky LDO (1,8 V a 3,3 V) dodají až 50 mA.
 
 
Podrobnější informace včetně dokumentace naleznete na http://www.st.com/spv1050-pr. Vzorky jsou k dispozici již nyní, větší odběry snad již počátkem roku 2014.
 
Hodnocení článku: