Jste zde

UMTS modul UG95: spolehlivý přenos i v nepříznivých podmínkách

Nový UMTS/HSPA modul Quectel UG95 je navíc pinově kompatibilní s GSM/GPRS modulem M95 a nabízí tak výjimečně jednoduchý způsob přechodu na 3G beze změny DPS.
Mít možnost zvolit si v daném místě desky součástku dle svého přání je jistě výhodné. Např. v audio technice použijeme pro méně náročné aplikace jednoduchý operační zesilovač a v jiném případě na stejném místě osadíme pinově kompatibilní „high-end“ OZ do náročnějších zapojení. V některých oblastech je taková hardwarová kompatibilita běžná, v jiných zase ne.
 

UG95 je založen na novém čipsetu Intel XMM6255. UMTS/HSPA přenos obecně nabízí nejen vyšší rychlost přenosu dat, ale hlavně vyšší spolehlivost a to i v nepříznivých podmínkách. Pro kritické aplikace jako je telemetrie, ovládání procesů, zabezpečovací technika apod. to může být velmi důležité. Jelikož od nového modulu obyčejně očekáváme i rozšířené funkce a vyšší rychlost, má UG95 i v tomto směru co nabídnout, např.:
 
  • bohatou sadu internetových protokolů - TCP/UDP/PPP/MMS*/SMTP*/FTP*/SSL* (* - ve vývoji)
  • standardní průmyslová rozhraní - USB 2.0/UART/I2C/PCM
  • vysokou citlivost a špičkové audio algoritmy, dig. audio výstup (PCM)
 
Novinka je dostupná ve formě samotného modulu UG95EA-02-NCH-STD (vhodné pro sériové použití v cílové aplikaci) a rovněž ve formě známého „adapter board“ UG95-TE-A, určeného hlavně pro vývoj s použitím vývojového kitu UC20EVBKIT.
 
 
Detailní informace Vám poskytne prezentace UG95, specifikace UG95 a dokument Quectel UG95&M95 compatible design. V případě zájmu o jakékoliv moduly od firmy Quectel pak kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz.
 

 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • 3G modul, pinově kompatibilní s (2G) modulem M95
  • možnost použít shodný HW design pro modul M95 i UG95 dle požadavků aplikace
  • HSUPA max. 5,76 Mbps / třída 6, HSDPA max. 7,2 Mbps / třída 7
  • USB 2.0, ovladače pro Windows, Android i Linux
  • kvalitní přenos i za zhoršených podmínek
  • celosvětové pokrytí
  • malé rozměry 23,6 x 19,9 x 2,2 mm (nižší než M95)
  • TCP/UDP/PPP/MMS*/SMTP*/FTP*/SSL* (* - ve vývoji)
 

 

Používáte 2G modul M95 a chcete vyšší rychlost?

 
UG95 nabízí nevšední možnost navrhnout Vaše zařízení tak, aby pracovalo s (2G) modulem M95 i s modulem UG95. UG95 má více pinů než M95, ovšem jejich rozmístění je kompatibilní, takže při návrhu lze umístit na DPS všechny piny a jejich reálné využití bude záviset na tom, zda osadíte M95 nebo UG95. Ve výsledku tak máte možnost osadit pro tutéž desku modul M95 nebo UG95 dle požadavků dané aplikace.
 

 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.