Jste zde

Wi-Fi i BLE. To jsou nové SoC Atmel pro IoT

S novými System-on-Chip od Atmelu svým zařízením „dopřejete“ rozhraní Wi-Fi nebo Bluetooth. Jednoduše a třeba i obě najednou.
Atmel své řešení „SmartConnect“ nazývá WINC1500. Jedná se o síťový kontrolér v provedení SoC určený pro internet věcí, ve kterém bude pracovat dle standardu IEEE 802.11 b/g/n. Stávajícím řešením s mikrokontroléry tak díky rozhraní UART nebo SPI umožní komunikovat v sítích Wi-Fi. S minimálními požadavky jej připojíme k libovolnému AVR nebo SMART MCU.
 
 
WINC1500 nabídne integrovaný koncový stupeň, LNA, switch a pochopitelně též řízení napájení; interní Flash, stejně jako řadu periferií. Ke své činnosti vyžaduje jediný vnější zdroj taktu - krystal nebo oscilátor (12 až 32 MHz), zatímco na pouzdru typu QFN napočítáme 40 vývodů.
 
 
V případě potřeby kombinovaného řešení (Combo), tj. Wi-Fi dohromady s Bluetooth, pak s výhodou využijeme obvodů WILC3000. Dvojí bude i pouzdro: QFN, resp. Wafer Level Chip Scale Package (WLCSP).
 
 
Rodinu obvodů SmartConnect dále posiluje Network Controller WINC3400 s embedded Flash. SoC v provedení pouzdra typu QFN rozšíří stávající řešení s mikrokontroléry o možnost komunikace přes Wi-Fi a BLE (IEEE 802.11 b/g/n/ resp. BLE 4.0) s využitím rozhraní UART nebo SPI.
 
 
Pokud vás řešení od Atmelu zaujala, kontaktujte distributora, společnost Codico (www.codico.com), nebo rovnou pište na Petr.Rocek@codico.com.
 
 
Hodnocení článku: