Jste zde

XBee ZigBee Cloud Kit aneb funkční prototyp tady a teď

Díky XBee ZigBee Cloud Kitu vytvoříte bezdrátový prototyp propojený s cloudem docela jednoduše. A především rychle.
Otázku bezdrátového připojení k internetu mohou vývojáři ve svých sítích ZigBee vyřešit díky XBee Gateway. Rychlou cestu k cíli jim nyní nabídne speciální „stavebnice“ společnosti Digi International.
 
Standard bezdrátové komunikace ZigBee představuje oblíbené řešení mnohých praktických aplikací středního dosahu, které si budou žádat nízkou vlastní spotřebu společně s dostatečnou flexibilitou vzájemného propojení. Vše musí být jednoduše instalovatelné, konfigurovatelné a zároveň snadno udržovatelné v chodu. V případě samotných sítí ZigBee však postrádáme klíčový požadavek mnoha systémů, totiž jejich „přirozenou“ IP konektivitu. Známý výrobce vf modulů pro oblast komunikace M2M proto nyní přichází se svým vlastním řešením XBee ZigBee Gateway – možností, jak transparentně a bez drátů připojit jednotlivá zařízení platformy XBee s rozhraním ZigBee k internetu.
 
Vývojová sada XBee ZigBee Cloud Kit
 
Zapracovat do našeho systému funkční propojitelnost s cloudem ale může být časově náročné. Vzpomeňme třeba takové API, programování, otázku hardwarové a softwarové kompatibility, licence a další „překážky“, které ve snaze stvořit provozuschopný prototyp zaměstnají vývojáře po dobu několika týdnů, někdy snad ještě déle. A to je přesně prostor pro zmiňovaný kompletní balíček hardwarových součástí a integračních nástrojů XBee ZigBee Cloud Kit. Časovou náročnost zde totiž nepočítáme na měsíce ani týdny. V dnešní době se osvědčily spíše minuty, maximálně však hodiny.
 
Další verze v podobě XBee Wi-Fi Cloud Kitu
 
Vývojová sada XBee ZigBee Cloud Kit se bude skládat z XBee Gateway – ZigBee to Ethernet/Wi-Fi (1x), jednoho 2,4 GHz modulu XBee-PRO ZigBee, vývojové desky společně s nepájivým kontaktním polem (tzv. breadboard) a nechybí zde ani nezbytné kabely a napájení, vybrané základní součástky pro výrobu prototypu nebo Web aplikace (Heroku). Podrobnější informace naleznete na stránkách Digi tady (na HW serveru viz také článek Za ideálních podmínek dosáhnou moduly XBee-PRO® 900HP až 45 kilometrů daleko).
 

 
Pro zájemce je dále připravena i varianta XBee Wi-Fi Cloud Kit. Ta obsahuje jeden modul XBee Wi-Fi (S6B), XBee USB vývojovou desku s nepájivým polem, balíček součástek zahrnující rezistory, relé, tlačítka a LEDky, přístup ke cloudové aplikaci navržené speciálně pro XBee Wi-Fi Cloud Kit a samozřejmě všechny nezbytné antény, kabely nebo napájení (na HW.cz čtěte též XBee Wi-Fi: S6B je více než S6).
 
V případě zájmu kontaktujte distributora, společnost Macro Weil (www.macroweil.cz).
 
 
Zdroj: Digi (www.digi.com)
 
 
Hodnocení článku: