Jste zde

Nová tlačítka MEC uvidíte už z dálky

Ať už je potřeba obsluhovat přístroj v rukavicích, nebo jen chcete, aby bylo dané tlačítko dostatečně velké a dobře viditelné, nová sada kulatých i hranatých hmatníků pro sérii Multimec 5G to vyřeší.
Známý dánský výrobce špičkových tlačítek, společnost MEC, přichází s novinkami v podobě poměrně velkých hmatníků pro univerzální sérii tlačítek Multimec 5G (životnost 10 milionů cyklů). Série 5G je výjimečná tím, že lze použít obrovské množství hmatníků různých velikostí, tvarů i barev. Ve výsledku byste ani neřekli, že pod tak různými hmatníky bude stále stejné tlačítko.
 
 
Nejnovějším přírůstkem do rodiny hmatníků pro tlačítka 5G jsou série
 
  • 10R/10RF/10RM - kulaté 30 mm hmatníky. 10R má mírně zaoblený vršek, 10RF má plochý vršek a ostré hrany a 10RM pak kovovou destičku s podsvíceným popisem.
  • 10Q/10QM - čtvercové 22 mm hmatníky. 10Q má plochý vršek a 10QM kovovou destičku s podsvíceným popisem.
 
 
Tlačítka Multimec 5G fungují s těmito hmatníky spolehlivě – nezávisle na místě stlačení (ve středu / na okraji). Obě série mají volitelné příslušenství – těsnění (IP67) a podložku (spacer). Potřeba podložky závisí na tloušťce čelního panelu do kterého je tlačítko zabudováno a na celkovém designu zařízení. Celková výška pro zabudování je jen 11 mm, přičemž tlačítka jsou určena pro umístění v rovině s čelním panelem, takže výsledkem bude velmi pěkné řešení.
 
 
Rovnoměrné podsvícení těchto velkých hmatníků lze nejsnadněji dosáhnou pomocí čtyř malých LED umístěných na DPS okolo tlačítka. Lze tak použít libovolné LED a jejich barevné kombinace – např. pro indikaci stavu zařízení. Standardně je dostupných 8 barev – 7 „plných“ a 1 transparentní ledově bílá pro podsvícení.
 
 
V poslední době přidal distributor, společnost SOS electronic, do své standardní nabídky i mnoho jiných hmatníků a tlačítek společnosti MEC. Všechny nové typy najdete zde, bližší informace pak v katalogových listech MEC 10Q a MEC 10R. Na vyžádání může distributor v krátkém termínu dodat jakýkoli typ z této nové série. V případě zájmu pište na info@soselectronic.cz.
 
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • velké hmatníky pro tlačítka série Multimec 5G
  • elegantní tvar
  • dostupné v 7 barvách + v ledově bílé (pro podsvícení)
  • spolehlivá funkce i při stlačení na okraji hmatníku
  • dostupné také verze s kovovou destičkou a popisem
  • snadno dosažitelné rovnoměrné podsvícení pomocí LED na DPS
  • dostupné i těsnění pro IP67
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: