Jste zde

Rychlý návrh prototypu meteostanice

Občas je užitečné podívat se na věci z jiného úhlu. Složitý problém lze vyřešit i jednoduše, projekt granularizovat a k reálnému výsledku se blížit postupnými kroky. Jednou z cest, jak to dělají vývojáři, je rapid prototyping.

Ukázka z komunity Maker.io dokumentuje trend posledních let a to využití jednodeskových počítačů pro rychlý návrh prototypu. To, že návrh není dokonalý a bezpečný, není přitom zásadní problém. Vývojáři poskytuje cenná provozní data ze senzorů okamžitě. V následujících týdnech, kdy bude provádět systémovou analýzu hardware, integraci bezpečnostních technik a optimalizaci návrhu již může mít přehled o tom, jak funguje sestava senzorů nebo cokoli dalšího.

Sestava jednoduché meteostanice je součástí projektu Arduino project to product, kterým autor postupně ukáže, jak optimalizovat návrh, spotřebu zařízení a konektivitu do prostředí sítě IoT.

Co je potřeba?

 

Kompletní návrh, včetně software je zveřejněn na webu komunity i na githubu, takže zájemci mohou ihned vyzkoušet, o kolik stoupla teplota a vlhkost v okolí jejich pracovního stolu, když se snažili prototyp rozchodit.  

https://www.digikey.com/en/maker/projects/arduino-lora-weather-sensor/  
https://github.com/ShawnHymel/lora-weather

Hodnocení článku: