Jste zde

SARA-R52 a LEXI-R52 – LTE-M moduly u-bloxu poháněné 2. generací čipu UBX-R5

U-blox představil dvě nové řady celulárních modulů LTE-M, SARA-R52 a LEXI-R52. Tyto moduly, určené pro průmyslové aplikace, jsou přizpůsobeny pro potřeby souběžnéhourčování polohy a bezdrátové komunikace.

Sada nových funkcí zabudovaných do čipu u-blox UBX-R52 umožní uživatelům obejít se při navrhování svých produktů bez dalších komponent. SpotNow je nová funkce určování polohy jedinečná pro u-blox, která poskytuje údaje o poloze s přesností na 10 m během několika sekund. Je určen pro příležitostné sledovací aplikace, jako jsou recyklační kontejnery na odpad nebo čisticí stroje. Funkce uCPU umožňuje uživatelům spouštět vlastní software v čipu bez použití externího MCU. Vlastní utilita uSCM (Smart Connection Manager) je navržena pro automatickou správu připojení, aby bylo dosaženo buď nejlepšího výkonu, nebo nejnižší spotřeby energie, například když dojde ke ztrátě připojení a je třeba jej obnovit.

Nová řada u-blox R52 také představuje nový kombinovaný modul navržený tak, aby nabízel simultánní GNSS a mobilní připojení – důležitý atribut pro aplikace vyžadující nepřetržité nebo cyklické sledování. Kombinovaný modul u-blox SARA-R520M10 je vybaven integrovaným GNSS přijímačem u-blox M10 a zajišťuje souběžné sledování s nízkou spotřebou energie, lepším TTFF a vylepšenou RF citlivostí. Nová řada R52 si polepšila také ve vysílacím výkonu LTE části, kde nabízí 23 dBm, což zajišťuje stabilní konektivitu v náročných podmínkách pokrytí. LEXI-R52 nabízí stejné funkce jako SARA-R52, ale v menším provedení (16 x 16 x 2 mm), což je ideální pro ultra malé aplikace, jako jsou nositelná elektronika.

 

Vzorky jsou k dispozici již nyní, sériová výroba je naplánována na 3. čtvrtletí 2024.

https://www.u-blox.com/en/cellular-modules#LTE-M-/-NB-IoT

Hodnocení článku: