Jste zde

SCD40: Senzoru CO2 stačí krychlový centimetr

Změna typu snímání umožnila Sensirionu pětkrát zmenšit senzor CO2 v porovnání s předchozí generací. Miniaturní senzor CO2, vlhkosti a teploty SCD40 se vejde do prostoru jen jeden centimetr krychlový.

Senzor je založen na principu fotoakustického snímání a kombinuje minimální velikost s maximálním výkonem. Společnost Sensirion není v oblasti miniaturizačních senzorů nováčkem. Jeho předchůdce senzor SCD30 byl pětkrát větší. Nyní senzor SCD40 dosahuje rozměrů pouhých 12x12x7 mm. Pomocí fotoakustického snímání jsou rozměry optické dutiny drasticky sníženy, aniž by došlo ke snížení výkonu snímače. SCD40 je díky své bezkonkurenční velikosti a nebývalému poměru ceny a výkonu nejlepším senzorem pro dnešní i budoucí trhy s CO2, jako je IoT, automobilový průmysl, vzduchotechnika a spotřební zboží.

Díky novým energetickým standardům a lepší izolaci se budovy stávají energeticky účinnějšími, ale za cenu zhoršování kvality ovzduší. Vzhledem k tomu, že vysoké hladiny CO2 ohrožují lidské zdraví a produktivitu, CO2 je klíčovým ukazatelem kvality vnitřního ovzduší. Výměníky vzduchu a inteligentní ventilační systémy v komerčním i rezidenčním sektoru využívají senzory CO2 k regulaci větrání. Kromě toho hrají senzory CO2 zásadní úlohu při monitorování kvality vnitřního vzduchu, a proto mohou být integrovány do monitorů IAQ, čističů vzduchu a inteligentních termostatů.

Pro více informací navštivte veletrh Sensor + Test 2019 na stánku č. 316 v hale 1 nebo navštivte stránky společnosti Sensirion na adrese www.sensirion.com/environmental-sensing.

Hodnocení článku: 

Komentáře

Netusite prosim kde tento sensor koupit v CR?