Jste zde

Septentrio mosiac-X5 –GNSS moduly s vysokou přesností a bezpečností

Modul mosaic-X5 pro určování polohy využívá řadu algoritmů, které zvyšují přesnost, spolehlivost a zároveň bezpečnost. Kompaktní rozměry spolu s nízkou spotřebou otevírají řadu aplikačních možností v bateriových aplikacích, včetně autonomních letounů nebo dronů.

Septentrio začalo s vývojem technologií pro určování polohy před dvaceti lety. Za tu dobu se z nenápadné belgické firmy stal celosvětově známý inovátor, který má svá zastoupení na americkém i asijském trhu. Při vývoji svých technologií se Septentrio soustředí na komplexní pohled na řešenou problematiku. Modul mosaic-X5 to potvrzuje. 
Z technických informací o modulu mosaic-X5 lze vyčíst, že polohu určuje s přesností na centimetry. Toho dosahuje díky vlastním algoritmům pro zpracování GNSS signálů, filtraci signálů, snižující rušení a diverzifikaci dostupných zdrojů signálu.  
Vysoká přesnost a spolehlivost modulu je předpokladem pro nasazení v řadě aplikací, a to nejen u autonomních letounů, dronů nebo vozidel, ale také u robotických a průmyslových aplikací , kde hrozí jakékoli kolize.

Septentrio uzavřelo globální dohodu o distribuci s Digi-Key Electronics, kde lze koupit jak moduly, tak vývojové kity pro mosaic-X5.

Hodnocení článku: