Jste zde

Sera NX040 – UWB a BLE modul pro tagy

První modul Laird Connectivity v rostoucím portfoliu řešení pro více bezdrátových technologií, které průmyslovým a zdravotnickým aplikacím nabídnou přesnou lokalizaci i určení vzájemné polohy.

Produktová řada Sera NX040 ultra-wideband (UWB) a Bluetooth Low Energy (LE) je UWB tagové řešení, které umožňuje vývojářům poskytovat granulární lokalizaci a polohování, které poskytuje mnohem vyšší přesnost ve srovnání s bezdotykovými aplikacemi, které využívají pouze vyhodnocování síly RF signálu (RSSI). Modul je optimalizován pro implementace napájené bateriemi a integruje další paměť, krystaly a komponenty, aby se zjednodušil celkový kusovník a snížily náklady na integraci.

Řada nových UWB modulů integruje špičkovou čipovou sadu Trimension SR040 UWB od NXP s funkcemi zpracování a Bluetooth LE systému na čipu (SoC) nRF52833 Nordic Semiconductor. Tato inovativní kombinace ve spojení s hardwarem, softwarem a službami Laird Connectivity přináší nové možnosti pro nasazení technologie UWB do běžných zařízení IoT.

Sera NX040 má bohatou sadu funkcí, včetně možnosti použití UWB tag-to-tag a tag-as-anchor a sadu vývojových nástrojů s vizualizací a ukázkovými aplikacemi. K dispozici jsou i další nástroje, včetně mobilních aplikací pro snadnou konfiguraci a zobrazení stavu tagů v reálném čase a sadou AT příkazů s knihovnami na straně hostitele pro zákazníky, kteří vyžadují hostovanou architekturu pro externí MCU. Použitý nRF52833 Nordic umožňuje implementovat architektury produktů bez dalšího řídícího MCU.

Sera NX040 je k dispozici ve dvou variantách, které podporují buď integrovanou anténu nebo MHF4 konektory pro externí antény. Druhá varianta je předběžně certifikována s připravovanou rodinou interních antén NanoUWB společnosti Laird Connectivity, která dále zjednodušuje integraci zákazníků a požadavky na shodu s předpisy pro aplikace UWB.

https://www.lairdconnect.com/wireless-modules/ultra-wideband-modules/sera-nx040-series-uwb-bluetooth-le-nfc-modules 
https://www.lairdconnect.com/product/nanouwb-series-internal-antennas 

Hodnocení článku: