Jste zde

SHT40: Snímač vlhkosti a teploty pro mobilní aplikace

Senzor SHT 40 Sensirion staví na zcela novém a optimalizovaném CMOSens čipu, který nabízí snížený odběr a vyšší přesnost.

Zároveň je prvním typem ze 4. generace snímačů vlhkosti a teploty pro aplikace napájené z baterie a mobilní aplikace. Hlavní rozdíly mezi SHTC3 a SHT40 shrnuje následující tabulka:

Snížený odběr

Když porovnáme nejpřesnější režimy SHTC3 (normální režim, opakovatelnost 0,1% RH) a SHT40 (režim vysoké opakovatelnosti, 0,08% RH), spotřebuje senzor SHT40 pouze 2,3uA, což je o 53% méně než SHTC3. Když pracují oba snímače v režimu s nejnižší spotřebou energie, spotřebuje senzor SHT40 o 20% méně než SHTC3. 

Pokud dojde ke kondenzaci vody na povrchu snímače, SHT40 odměří RH = 100%. Zdá se to přirozené, ale u některých konkurenčních snímačů kondenzace vody způsobí, že RH naměřená snímačem klesne na hodnotu 0%.

Rozšířený rozsah napájecího napětí

Senzor SHT40 má rozsah vstupního napětí 1,08 až 3,6 V, což umožňuje využít celou kapacitu 3 V primární Li baterie. Kromě toho je již na trhu dostupných několik typů mikrokontrolérů, které mohou pracovat s napájecím napětím od 0,9 V, což umožňuje napájet zařízení z levné 1,5 V alkalické baterie.

Sběrnice I2C a Integrovaný ohřívač

SHT40 je k dispozici jako SHT40-AD1B s adresou I2C 0x44 a SHT40-BD1B s adresou I2C 0x45. Proto je možné použít dva snímače SHT40 na téže sběrnici I2C.

Senzor obsahuje integrovaný ohřívač s variabilním výkonem, který lze zapnout zasláním příkazu přes I2C. Ohřívač dokáže odstranit kondenzovanou vodu z povrchu snímače a rovněž zabránit chybě měření, způsobené dlouhodobým provozem v prostředí s vysokou vlhkostí, např. +3% RH po 60 hodinách při RH >80%

Jak začít se senzorem SHT40

Budete potřebovat SEK-SHT40-AD1B-SensorsSEK-SensorBridge a ControlCenter software pro vaše Windows, Linux nebo Mac PC.

V případě, že potřebujete více informací o produktech Sensirion, obraťte se prosím na SOS electronic nebo nás kontaktujte na adrese sensirion@soselectronic.com, rádi vám pomůžeme.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.