Jste zde

Laďte a poslouchejte ve virtuální laboratoři pro zvukové mágy

Audio Processor Workbench přináší špičkové vývojové a také měřicí prostředky pro všechny, kteří přichází do styku s rodinou obvodů SoundTerminal™ a také mikrofony MEMS – v reálném čase, na Vašem počítači a ke všemu ještě zdarma.
Společnost STMicroelectronics vychází vstříc všem vývojářům sofistikovaných audio systémů, které budou vystavěny na audio čipech SoundTerminal™ nebo též mikrofonech MEMS s číslicovým výstupem. Představila totiž kompletní, virtuálně laděnou audio laboratoř, která je nyní pro zájemce zdarma ke stažení.
 
Audio Processor Workbench umožňuje pracovat v rámci celého audio / akustického řetězce – od mikrofonu až po zesilovač a připojené reproduktory. Svým přístupem nechává běžné aplikace typu GUI, používané ke konfiguraci, daleko za sebou a ještě k tomu nabídne řadu prvků, se kterými se bežně setkáme pouze ve špičkových testovacích systémech.
 
 
Vývojáři mohou zmiňovaný nástroj ve svých nových návrzích využívat k posouzení celého audio subsystému, např. pro A/V zařízení, multimediální PC, smartphony, tablety či dokovací stanice, k ověření jeho parametrů a v neposlední řadě též konfiguraci a ladění jednotlivých prvků. Svou jednoduchostí a snadným nasazením pomůže omezit sáhodlouhé operace ladění na úlohy, zabírající jen několik málo minut.
 
Vestavěná podpora mikrofonů MEMS od ST navíc rozšiřuje možnosti nejednoho zařízení. Umožní totiž jednoduše implementovat pokročilé funkce, např. typu hlasového rozpoznávání či potlačení ruchů okolí. Jako plnohodnotná virtuální laboratoř umožňuje Audio Processor Workbench vývojářům přístup k důležitým nástrojům jako jsou třeba zobrazovače průběhů, spektrální analyzátory, generátory signálů, měřiče úrovní, parametrické ekvalizéry a mnoho dalšího – to vše přímo na Vašem počítači.

 
Audio Processor Workbench poskytuje uživatelské rozhraní k sofistikovaným IP, vestavěným v audio čipech od ST, pro plnou kontrolu nad akustickou trasou. Vzhledem k tomu, že využívá čisté digitální podstaty vstupních a také výstupních prvků, umožňuje streaming akustického signálu do PC, číslicové zpracování uživatelem zvoleným audio IP a konečně též poslech vyladěného systému, to vše v reálném čase.

Jak již bylo řečeno, APW podporuje řadu digitálních mikrofonů MEMS od ST a také většinu integrovaných obvodů rodiny SoundTerminal, včetně analogových i číslicových audio procesorů, kodeků, zesilovačů pro sluchátka, výkonových koncových stupňů, struktur určených k filtraci a dalšímu zpracování signálu apod. Nechybí zde ani podpora mnoha evaluačních boardů, stejně jako nedávno představeného kitu STA321MP STSmartVoice digital MEMS microphones evaluation kit, příp. STAudioHub.
 
 
Podrobnější informace včetně ukázkového videa naleznete na www.st.com/apworkbench.
 

 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: