Jste zde

SOLIDWORKS 2019 podporuje rozšířenou realitu

Mezi nové prvky pro rok 2019 patří rozšířená funkce Large Design Review, která umožňuje větší flexibilitu návrhu a SOLIDWORKS Extended Reality pro návrhy, které využívají virtuální a rozšířenou realitu.

Dassault Systèmes uvedla SOLIDWORKS 2019. Jde o nejnovější verzi portfolia aplikací pro 3D navrhování a konstruování. SOLIDWORKS 2019 obsahuje vylepšení a nové funkce, které pomohou milionům technických projektantů zdokonalovat proces produktového vývoje. Urychlí se tak uvedení produktů do výroby a vzniknou tak nové možnosti pro širší spektrum zákazníků.

Řešení SOLIDWORKS 2019 stojí na platformě 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes a rozvíjí navrhování a výrobní proces pomocí digitálních možností. Ty, které řeší i složité návrhy a umožňují detailní odbornou práci. Díky novým prvkům mohou vývojářské týmy lépe pracovat s velkými objemy dat a obsáhnout celistvější digitální zachycení návrhů. SOLIDWORKS 2019 také nabízí nové technologie a tok pracovních činností, které zlepší spolupráci v rámci navrhování a projektování.

Vedle dalších nových prvků nabízí SOLIDWORKS 2019 díky rozšířené funkci „Large Design Review“ větší flexibilitu při rychlém zjišťování podrobností nebo provádění změn v modelu. Také výrazně zvyšuje výkonnost při ovládání zobrazení na pokročilém grafickém hardwaru. Kromě toho SOLIDWORKS 2019 umožňuje týmům komunikovat i mimo návrhářskou komunitu díky přidání markupů do součástek a kompletací přímo s použitím dotykového zařízení, ukládání spolu s modelem a exportování ve formátu PDF.

Dalším významným prvkem SOLIDWORKS 2019 je funkce pro rozšířenou realitu „SOLIDWORKS Extended Reality (XR)“. Jde o novou aplikaci pro publikování CAD dat vytvořených v SOLIDWORKS – včetně světelných, kamerových, materiálových, obtiskových a pohybových animací – a s využitím virtuální a rozšířené reality a webových prohlížečů. Čím dál dostupnější imerzivní zařízení přispívají k rozšiřování ekosystému technologických a interaktivních zkušeností. Návrháři a konstruktéři mohou využívat funkci SOLIDWORKS XR k tomu, aby lépe revidovali návrhy prostřednictvím interní i externí spolupráce, efektivněji prodávali návrhy, školili uživatele v kompletaci a práci s produkty a prohlubovali spolehlivost návrhů v celém procesu produktového vývoje.

Hodnocení článku: