Jste zde

Chraňte zdraví lidí se senzory Figaro

Plyny jako sirovodík nebo čpavek jsou sice nebezpečné, dají se však snadno detekovat příslušnými senzory.

Sirovodík i amoniak jsou poměrně běžné plyny, vznikající při rozkladu organické hmoty v kanalizačních potrubích, drůbežářských závodech či technologickém procesu mnoha průmyslových odvětví. Přestože jsou oba dráždivé a mají pronikavý zápach, otravy těmito plyny nejsou vzácné. Nebezpečnost zvyšuje i skutečnost, že již po krátké expozici (zejména H2S) se subjektivně jeví jako podstatně méně koncentrované.
 
Pro výrobu zařízení, detekujících tyto plyny, jsou vhodné senzory Figaro řady TGS8xx. TGS825 je citlivý na sirovodík už v koncentracích 5 ppm. TGS826 je citlivý na amoniak, rovněž i etanol, izobutan a vodík. TGS826 dokáže detekovat amoniak už od koncentrace 30 ppm, proto je vhodný pro všechny kritické bezpečnostní aplikace v chladicích systémech a v zemědělství. Oba senzory využívají polovodičový senzor na bázi SnO2 s vysokou citlivostí a dlouhou životností. Senzory jsou vyrobeny na keramické podložce, vyhovující i náročným podmínkám.
 
 
Použití obou senzorů usnadňuje objímka SR-2. SR-2 je použitelná pro všechny senzory Figaro série TGS8xx a umožňuje bezproblémovou výměnu bez nutnosti poměrně pracného vypájení senzoru z DPS.

Senzory Figaro mají dlouhou životnost, vysokou citlivost a selektivitu k cílovým plynům. Navzdory vysoké životnosti může být nutné pro dosažení nejvyšší spolehlivosti a přesnosti po určité době v provozech s vysokou prašností nebo agresivním prostředím senzor vyměnit. Snadná výměna je také vítána při vývoji nebo při změně typu senzoru. Objímka SR-2 s izolačním odporem přes 1 000 MOhm a napěťovou pevností 700 V AC vyhoví pro všechny aplikace. Výrobce zároveň zaručuje trvanlivost minimálně 150 cyklů (výměn senzoru).
 
Detailní informace Vám poskytnou datasheety TGS825, TGS826 a SR-2. V případě zájmu kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz.
 

Základní vlastnosti a výhody:

  • vysoká citlivost na cílové plyny
  • vysoká životnost
  • odolnost i v náročných podmínkách
 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.