Jste zde

GLYN a Mycable prezentují multimediální platformu pro uživatelské systémy

Společnosti GLYN a Mycable spojily síly za účelem představení procesorových modulů pro rychlý a úsporný vývoj systémů ve specializovaných aplikacích.

Nároky vývojářů, co do podporovaných rozhraní a struktur procesorů, jsou stejně různorodé, jako jsou mnohačetné aplikace, které je využívají. Někdy ani nelze optimalizované řešení se standardními produkty realizovat. Vestavné procesorové moduly v současné době hrají významnou roli v průmyslových, dopravních, zdravotnických a jiných aplikacích. Tedy všude tam kde jsou využívány jejich vlastnosti při řízení dat, komunikaci a vizualizaci. To si uvědomují i společnosti Mycable – výrobce vestavných procesorových modulů OEM s letitou praxí a GLYN – úspěšný distributor elektronických součástek. Rozhodli se tedy ke vzájemné spolupráci pro podporu zajímavých řešení, které společnost Mycable nabízí.

Zmíněná řešení spočívají v uceleném funkčně-modulárním systému, který má zrychlit a zlevnit vývoj procesorových systémů ve specializovaných aplikacích. Každý funkční modul v rámci této platformy se skládá jak z hardwarových tak softwarových komponent.

Modulární systém se soustřeďuje na dva procesorové moduly s typickými funkcemi sdílenými ve všech aplikacích:

Blokové schéma

xxSnet: modul pro komunikační aplikace
xxSVideo: modul pro terminálové a multimediální aplikace

xxSnet

Tento modul o rozměrech 5cm x 5cm je vybaven procesorem Au1550 s instrukční sadou MIPS32™ a s kmitočtem 400MHz. Modul se zapojuje do desky pro specifickou aplikaci pomocí 120vývodových zásuvných konektorů. Modul obsahuje mnoho různých rozhraní jako jsou standardní sběrnice CPU, PCI, UART, SPI, I2C, I2S nebo AC97.

Další vlastnosti modulu:

 • HW kryptografická akcelerace
 • Až 64MB MirrorBit flash
 • 1GB NAND flash
 • Až 128 DDR SDRAM
 • 2x fast Ethernet
 • Watchdog
 • Crypto-EEPROM

xxSVideo

XXSnet2.jpg

Modul xxSVideo má stejnou architekturu jako xxSnet. Mimo dva výstupy pro displeje a dva vstupy video CCIR656 lze ostatní rozhraní, jako sběrnici CPU, UART, CAN, I2S, MOST a rozhraní pro SD kartu připojit pomocí 120vývodového konektoru. Deska je založena na procesoru FUJITSU Microelectronics JADE s jádrem ARM926EJ-S 333MHz. Řadič grafiky JADE umožňuje práci s displejem ve vysokém rozlišení nebo se dvěma současně.

Další vlastnosti modulu xxSVideo:

 • 32MB MirrorBit flash
 • 128MB DDR2 SDRAM
 • Watchdog
 • Crypto-EEPROM

Software:

Oba moduly XXSnet a XXSVideo obsahují sofware a představují tak plně funkční systémové moduly. Software obsahuje bootloader, Linux kernel V2.6 a přizpůsobený kořenový systém souborů. Zdrojový kód a sada nástrojů jsou volně k dispozici. Pro tvorbu kompletních systémů nabízí společnost Mycable další HW a SW komponenty.

Odkazy & Download:

Hodnocení článku: 

Komentáře

Tomu říkám pokročilá technologie, 32 MIPS @ 400 MHz :))
Opravte si to, nejspíš vám tam chybí nula.

Diky za upozorneni. Problem byl v nejasnem popise v originale, ktery objasnila az specifikace procesoru. Ve skutečnosti se jedna o instrukcni sadu (jadro) MIPS32™.