Jste zde

Nové EEPROM s nepatrnými rozměry

Perex.jpg

Microchip zmenšuje rozměry svých sériových pamětí aby se pohodlně vešly i do těch nejmenších a nejtenčích zařízení.

Microchip nabízí kompletní rodinu pamětí EEPROM s rozhraním I2C a to v pouzdru s rozměry srovnatelnými s velikostí samotného čipu, mnohdy menšími než pouhý 1 x 1 mm! Stále menší kapesní produkty přinutily vývojáře k tomu, že začali používat úměrně velké, často také zcela nepatrné součástky. S novou řadou sériových pamětí tak lze konečně nahradit starší, rozměrnější pouzdra výrazně menšími a také levnějšími obvody a to bez jakéhokoli obětování drahocenné výkonnosti.

 

Jedno z nejnovějších a zároveň také nejpokrokovějších pouzdření na dostupném trhu nese označení WLCSP. Právě takové čipy s extrémně malými rozměry Microchip doporučuje pro veškeré miniaturní aplikace včetně těch s nepatrnou vlastní výškou. Malý počet pinů pouzdra SC-70 o rozměrech 2 x 2 mm nebo SOT-23 s mírou 3 x 3 mm zase nevyžaduje tolik I/O vodičů, což pomáhá dále vylepšovat rozměry celkového návrhu ve srovnání s jinak velmi oblíbenou řadou pouzder SOIC.

 

Kromě aktuálně dostupných obvodů včetně jejich novinek Microchip pro nadcházející měsíce připravuje výrobu dalších:

 

  • 128 Kbit obvody s rozměry 2 x 3 mm v pouzdru TDFN
  • 512 Kbit součástky v TSSOP
  • 512 Kbit a 1 Mbit paměti v 150-mil SOIC

 

Nové EEPROM najdou své domovy v nejednom z nesčetných přenosných zařízení spotřební elektroniky, průmyslových aplikacích nebo medicíně. Pokud jde o vývojové nástroje, výše popsaná sériová úložiště podporuje známý Starter Kit pro sériové paměti.

 

 

Následující tabulka zobrazuje nové, miniaturní, sériové EEPROM s I2C od Microchipu:

 

 

 

Obvody včetně jejich vzorků lze objednat již dnes. Paměťové prostory 24AA04 a 24AA64 zapouzdřené dle vzoru WLCSP budou dostupné v průběhu dubna 2009.

 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: