Jste zde

PC v jednom čipu NS486SXL

Skodo celé PC kompatibilní s Intel 486 pro větší aplikace je schováno v obvodu NS486SXL. Procesor

je samozřejmě doplněn řadou periferií (IrDa, watchdog, hodiny reálného času, atd.) Ideální a nejlevnější řešení

pro složitější aplikace.

Výběr procesoru pro vestavěné jednoúčelové řídící počítače, je teoreticky velmi jednoduchý. Prakticky však vzhledem k počtu použitelných procesorů se většinou vývojář nakonec rozhoduje podle vlastních znalostí a dostupnosti vývojových prostředků. 

Právě díky velmi snadné dostupnosti vývojových prostředků, knihoven a i všeobecné známosti by mohl být pro některé aplikace vhodný procesor NS486SXL firmy National Semiconductor. Základní instrukční sada procesoru je kompatibilní s instrukční sadou chráněného režimu procesoru Intel 486, včetně ladicích prostředků, bez matematického koprocesoru a stránkování virtuální paměti, jakožto věcí velmi řídce používaných ve vestavěných systémech. Jádro procesoru je optimalizováno pro moderní real-time operační systémy, kde není požadována kompatibilita se starší 16 bitovou architekturou. 

Obvod obsahuje 1Kbyte velkou cache, obvod pro řízení pamětí typu DRAM, 16 bitovou vnější datovou sběrnici. Z periferií typických pro jednočipvé procesory jsou to 4 DMA kanály pro rychlý přenos dat mezi periferiemi a pamětí, 2 časovače, watchdog, hodiny reálného času. Pro připojení periferií je k dispozici řadič přerušení, asynchronní sériový kanál s podporou IrDA 1.0 a HP-SIR, synchronní sériový kanál kompatibilní s Microwire. Dále 28 programovatelných univerzálních linek a interface podobný sběrnici ISA. 

Všechno je to uzavřeno v pouzdře PQFP se 132 nožičkami. Ke své činnost potřebuje napájecí napětí 5V (+-5%) a maximální odběr je 250mA. Výpočetní výkon optimalizovaného jádra je 12Mips při taktovací frekvenci 25MHz. 

Tip : Po kliknutí se načte detailnější obrázek..

Download datasheetu
 

Hodnocení článku: