Jste zde

2,4 GHz transceiver od Atmelu: nová definice příkonu

Seznamte se: nový transceiver AT86RF233 od společnosti Atmel, pracující v pásmu 2,4 GHz, zaútočil se zcela jasnou vizí – přibrzdit průtok proudu co to jen půjde.
Atmel rozšířil své řady o nový RF transceiver, určený pro bateriově napájené bezdrátové aplikace – např. měřidla, monitorování a řízení v průmyslové sféře či sběr energie z okolního prostředí. Setkávat se s ním budeme pod firemním označením
 
AT86RF233,
  • Low Power, 2.4GHz Transceiver for ZigBee, RF4CE, IEEE 802.15.4, 6LoWPAN, and ISM Applications.
 
Struktura je optimalizována pro průmyslovou i zákaznickou oblast nasazení, ve shodě s požadavky ZigBee / IEEE 802.15.4, 6LoWPAN (IPv6 over low-power wireless personal area networks) a také vysokorychlostními aplikacemi v pásmu ISM (industrial, scientific and medical) 2,4 GHz. Zde všude totiž zaznívá hlasité volání po letech provozu z baterií bez jakéhokoli servisního zásahu.
 
 
Řečí konkrétních čísel pak v případě obvodu AT86RF233 spotřebujeme 14 mA (proud transceiverem), 6 mA (odběr receiveru) nebo též 0,02 μA (spotřeba v režimu spánku). Coby řešení s vysokou mírou integrace ušetříme rovněž na počtu vnějších součástek. Pod zabezpečenou bezdrátovou komunikaci mezi koncovými prvky se „podepisuje“ AES (Advanced Encryption Standard).
 
 
Bezdrátové aplikace v sobě zapracovávají stále více funkcí, přičemž by jejich vlastní spotřeba měla ideálně neustále klesat a také samotné odstupňování jednotlivých produktů by nemělo představovat žádné vážnější komplikace. Necháme – li proto náš transceiver AT86RF233 spolupracovat s nejnovějšími prvky AVR XMEGA, vykazujícími oproti ostatním, bez zásadních kompromisů a zejména díky technologii picoPower, 20x nižší potřebu proudu ve spánkovém režimu, bude to krok správným směrem.
 
 
Transceiver AT86RF233 je k dispozici spolu s evaluačním kitem REB233SMAD-EK, obsahujícím dva sety REB (Radio Extender Board), REB-CBB (Controller Base Board) a také USB kabel pro spojení s počítačem. Na pozici mikrokontroléru zde vystupuje ATxmega256A3 (AVR XMEGA). Společnost Atmel se zároveň zdarma podělí o související softwarové nástroje včetně BitCloud® ZigBee PRO a BitCloud Public Profile Suite.
 
 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: