Jste zde

MMIC od RFMD: monolitická řešení v pásmu do 26 GHz

Podpora mikrovlnné techniky ze strany výrobce integrovaných obvodů, společnosti RFMD, zahrnuje celou řadu odolných prvků. V článku krátce zmiňujeme nabídku, souhrnně označovanou jako Microwave MMIC.
Monolitické mikrovlnné integrované obvody, označované též zkratkou MMIC, od společnosti RF Micro Devices, Inc. (na HW serveru viz např. článek RFMD: vf technika bez hranic a v celé své šíři, představující aktuální nabídku včetně možností pro nadcházející rok 2013) – to je kompletní nabídka čipsetů pro použití ve vysokofrekvenční technice: napětím řízené oscilátory VCO, up-konvertory, down-konvertory, koncové stupně PA či zesilovací bloky do náročných podmínek, ve kterých budeme vedle prvotřídních paramertů požadovat i vysokou míru spolehlivosti.
 
 
Z hlediska využitelnosti konkrétních RF produktů se bude např. jednat o oblast point-to-point, satelitní vysílání či další vf aplikace, provozované v pásmu 9 GHz až 26 GHz.
 
 
Pro ilustraci se krátce zastavme právě u napětím řízených oscilátorů VCO od společnosti RFMD. Řada obvodů RFVC18xx zahrnuje celkem tři rodiny oscilátorů, vyráběných s využitím technologie MMIC GaAs InGaP. Monolitické struktury každého z VCO se tak mohou pochlubit neobyčejnou odolností vůči teplotním výkyvům, nárazům nebo též vibracím. Pracovní kmitočty oscilátorů se v tomto případě pohybují v rozmezí od 7 GHz až do 15 GHz, přičemž lze volit jak širokopásmové tak též úzkopásmové provedení.
 
Vedle již zmiňovaných typických aplikací typu point-to-point či satelitní komunikace nesmíme zapomenout ani na testovací přístrojovou techniku, průmyslovou a lékařskou elektroniku či letectví a kosmonautiku. Veškerá VCO dostaneme v kompaktním provedení pouzdra typu QFN a také ve shodě s požadavky směrnice RoHS.
 
 
Obvody RFVC183x/4x s integrovanými děliči pracují v pásmu 7 až 15 GHz, RFVC182x s vestavěným bufferem pak v oblasti 4,5 až 7,4 GHz a konečně širokopásmová rodina napětím řízených oscilátorů s integrovaným bufferem RFVC180x pokryje pásmo od 5 až do 12 GHz.
 
V případě zájmu o konkrétní produkty RF Micro Devices kontaktujte zastoupení pro český i slovenský trh – společnost Macro Weil ( http://www.macroweil.cz/ ).
 

 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: